Mercedes'in Şanghay Fuarı'nda tanıtımını yaptığı, yeni kompakt sınıf sedan modelinin konsept halidir.

Her ne kadar tasarım olarak benzerlik gösterse de bu otomobil CLA'nın yenisi değildir, Alman üretici bu modeli daha kullanışlı ve geleneksel özelliklere sahip olan, standart bir sedan olarak geliştiriyor.

Bunun nedeni belli: Kullanıcılar CLA modelinin pratiklik özelliklerini yani kullanışlılık detaylarından pek memnun kalmadılar. Otomobili iniş biniş zor, arka tarafta baş mesafesi kısıtlı vs. Bu yüzden daha geniş ve geleneksel bir sedana ihtiyaç doğmuş oldu. Bunun yanında CLA'nın da üretimi devam edecek.

Konseptin uzunluğu 4570 mm, genişliği 1870 mm ve yüksekliği 1462 mm ile A3 sedandan 112 mm uzun, 74 mm geniş ve 46 mm yüksek bir yapıda. Güncel makyajlı CLA ise 4670 mm uzunluğunda, 177 mm genişliğinde ve 1432 mm genişliğindeki gövdesiyle konseptten biraz daha iri bir yapıda. CLA ile konsept arasındaki uzunluk farkıysa tam 100 mm.

Tasarım olarak klasik Mercedes sedan özelliklerini taşıyan otomobilin üretim tarihi 2019 olarak belirtiliyor. Her kompakt Mercedes modeli gibi önden çekişli olacak yeni A Serisi Sedan'da muhtemelen güncel A ve CLA Serileri'nde kullanılan motor ve şanzımanlara yer verilecek.

Otomobil üretime girdiğinde tabii ki Audi A3 sedan ve BMW'nin şimdilik sadece Çin'de ürettiği ama ilerki zamanlarda Avrupa'da da rekabete girecek olan 1 Serisi sedan modellerine rakip olacak.
Durmak yok matruşkaya devam.
Tabiki ülkemizde peynir ekmek gibi satacaktır. Cla bu kadar sattıysa bu en aşağı 2 kat satar.
Bu otomobilden heyecan duydum mı HAYIR!
Alır mıyım HAYIR!
Üretim versiyonu tanıtılan konsepttir.

Buyrunuz, detayları burada: Mercedes A Serisi Sedan.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri