1230 kilogram, 670 beygir, V8, 3799cc, twin-turbocharged, 0 - 100 2.9 saniye..
camlar plexi, jantlar özel hafif jant. bilgi falan vermeyi düşünmüyorum sadece hayal edin.
rengine bayıldığım araba. bu rengin hemen hemen aynısı lamborghini'de de var ona da bayılıyorum.
teknik özelliklerine gelince, arabanın içine benim kadar motor koymuşlar ama kilosu benim
renault megane rs 225'ten hafif. teknolojinin geldiği noktayı bize gösteren araçtır.
Başarısı büyük ihtimal motorunda saklı olan süperspor otomobil. Bilmiyorum kaç kişi dikkat etti ama jeremy clarkson'un tabiri ile Fax makinesi yani Mcleren'i bugünlere getiren başyapıtı mp4-12c' de 3.8 litre turbo V8 motora sahipti.
Daha açık belirtmek gerekirse P1'den 911 Turbo rakibi olacak 570S'e kadar günümüz Mcleren otomobillerinin göbeğinde hep aynı motor var: "3.8 litre twin turbo V8". Birkaç değişiklik ile birlikte hibrit dahil birçok farklı güçte varyasyona sahip olabilen bu motorun tasarımını yapan mühendisleri alkışlamak gerekir.

Çoğu kişi bilir, motor ar-gesi en maliyetli kalemlerden biridir. Efsane Mcleren F1
bir bmw V12'sine sahipti. Bugüne kadar Mcleren F1 yarışlarında çoğunlukla ya honda motorlarını ya da Mercedes motorlarını kullanmıştı ve şuan yine honda motoru kullanıyor. Konu gelmişken Slr'ı düşünün; sanki Mcleren ismi üzerinde modifiye markası gibi duruyordu(bkz: brabus ). Bütün bunları göz önünde aldığımızda böyle bir markanın kendine ait bir motorunun olması dahası bu kadar esnek bir güç bandına sahip olması başarının anahtarını veriyor. Günümüzde kaç niş süperspor üreticisinin kendi motoru var?
Pagani? Mercedes motoru..
Gumpert ? Audi motoru..
Saleen? Battı..
Bugatti? Vw'nin yumuşak kucağı sağolsun
Köenigsegg? Babadan zengin Christian'ın zevk için kurduğu bir marka ( emeğine saygım sonsuz her otomobil hayranının hayata yeniden gelse isteyeceği bir yaşamı var)

Konu arabadan biraz saptı lakin devlerin liginde niş markadan porsche, ferrari, lamborgini rakibi markaya dönüşen Mcleren'in hakkını ancak böyle verebilirim ben. Ben kimim ki, fakiriz biz; 675 lt'yi bırak 12c'yi sokakta görsek Kemal Sunal misali camına ekmek banıp yiyecek adamız biz...
Zehir gibi otomobil. Açın youtube'u hemen 2-3 tane video'sunu izleyin. Evet artık onun içinde olmak istiyorsunuz hatta hayal falan kuruyorsunuz değil mi?
Yeşil rengine bayıldığım otomobil.
Genellikle apaçi gibi gelirdi ama nedense bunun üstünde hiç de öyle durmamış.
McLaren'ın yine fetişist ruh hali ile ürettiği otomobil üstü makina.
Şu an için stoklarda kalmamış olan otomobildir.

Zaten sınırlı sayıda üretilmişti, 2 haftada hepsi satıldı. Şaka gibi.
mclaren'in 2015 modeli,(bkz: ferrari 458 speciale)'ye karşı rakip olarak çıkardığı supercarkiller'i. kalbinde 3.8 litrelik ortadan yerleştirilmiş bir twin turbo v8 bulunan arkadan itişli, 7ileri ssg otomatik şanzımanlı araç 666 beygir güç ve 700 nm tork üretir. 0-100'ü 2.9 saniye, son sürati 330 km/h'dir.
Nardo Grey rengi adamdır.
Çoğu otoriterin McLaren'in başına gelen en iyi şey, F1'den sonra yapılan en iyi araç olduğu söylenen araç. 650S bile tüylerimi diken diken ediyorsa LT'yi düşünemiyorum arkadaş. Adamlar resmen supercar fiyatına hypercar kategorisinde araç yaptılar. 1230kg, 0-200km/h: 7.9sn, ...
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri