Tokyo Otomobil Fuarı açılışında, fuarın ev sahiplerinden Mazda da kendine hayran bırakacak yeni bir konsepti RX Vision.

RX-Vision ile Japon mühendisler Rotary motora geri dönmüş. Uzun burunlu basık gövdesiyle sportif çizgileri dikkat çeken Mazda RX-Vision, birçok detaya sahip. Çekik gözlü ön farlar, ön farın üzerine kaş gibi çizilmiş sis farları, ön tamponun altındaki karbon fiber splitter ile zarif bir Japon kadını gibi. Ayrıca kaputun üzerindeki ince hava girişleri, neredeyse gözle görülemeyecek kadar ufak ve ince yan aynalar ve yuvarlak arka farlar detaylardan bazıları.

Dış tasarımın agresif görünümünün aksine iç mekan daha sade ve mütevazı bir görüntüye sahip. Üç kollu direksiyon simidi, alüminyum vites topuzu, üçlü gösterge tablosu ile sürücüyü saran bir havası mevcut. Alcantara döşemeler iç mekanda önemli bir ayrıntı. Performans özellikleri henüz belli olmayan Mazda RX-Vision’ın otomobilseverlerin beğendiği konsept modellerden biri olacağı kesin.
Performans özellikleri belli olmadan bir şey yazmak istemedim ama eğer iddialı bir motor ile gelirse yıkıp geçer. Konsept kadar iddialı olamaz ondan emin olsam da azıcık bile benzetseler yeter.
konsept otomobil kategorisinde 2016 yılının en iyi tasarım ödülü’nü kazanan modeldir.
rakiplerinden bazıları için;
(bkz: alpine vision concept)
(bkz: bmw 3.0 csl hommage)
(bkz: pininfarina h2 speed concept)
(bkz: porsche mission e concept)
2020 gibi piyasada olması beklenen, isminin RX-9 olacağı söylenen konsept araç.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri