1998 - 2005 yılları arasında üretilmiş, 1.6 ve 1.8 litrelik motor seçenekleri sunulan roadster otomobildir. olayı her mazda mx-5 gibi safkan sürüş keyfidir.

açılır kapanır farların olmadığı bu modelde, hava sürtünmesi katsayısı 0.36 idi, yani selefinden daha iyi değerlere sahipti.

yaklaşık 1000 kilogram olan ağırlığı sayesinde hem seri bir otomobil hem de sürüşü karting kullanımına benziyor.

benim de kasa olarak çok beğendiğim bir otomobildir. türkiye'de temizine 50.000 tl para istenmektedir.
döneminin harikası, tam bir sürüş makinesidir. aftermarket çok ürün bulunur, koleksiyonluk almaktansa supercharger takıp gazlamak gerek.
Bir adet MP62 supercharger (ve destekleyici sistemleri) takıp gazladığım şahane şey.
Evladiyelik.
makinenin hasıdır. supercharger ile hem çok keyifli hem de çok hızlı olabilir.
ortalama 35/45 bin bütçeyle ülkemizde sahip olunabilecek tek ve en iyi spor otomobildir. na gibi future classic olabilmesi zordur fakat yine ülkemizdeki na lara oranla standart kurcalanmamış düşük kmlerde örneklerine rastlamak çok daha kolaydır... kısacası, ülkemiz şartlarında sürülebilecek en makul mx-5 jenerasyonudur. satmaya kalksanız 50 bin etmez fakat 150 binlik otomobilin vazifesini görür, bu yüzdendir ki bilinçli nb kullanıcıları araçlarını kolay kolay satmaya yanaşmazlar...
Satılık ilanı neredeyse olmayan olunca da uçuk rakamlar istenebilen ancak yurt dışında sudan ucuz olan, tasarımı en güzel olan mx-5'tir. Mx5 denilince aklıma gelen kasadır. Gazlanasıdır.
Nardi üretimi direksiyon ve vites topuzunu bazı serilerinde fabrika çıkışlı olarak barındırmasıyla kalbimizi çalmış model.
(bkz: nardi)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri