Japon üreticinin hızını almış gittiğinin kanıtıdır. Bu da yeni suv modelleri.
Ön kısımdaki dev panjur ile yeni modellerinde tanınırlık sağlamışlardı, bu modelde de aynı detaya sahip otomobil. Donanımına göre 20 inç'lik jantlar seçilebiliyor, çift çıkış egzoz ve spoiler ile sportifliğin devamı getirilmiş. Kaputun altında ise 2.5 litrelik 227 beygir ve 420 Nm tork üreten bir ünite var. 6 ileri otomatik vites ile yürüyecek olan bu alet ister önden çeker ister 4 çeker alınabilecekmiş. Bu hacim ile fiyatı ne olur bilinmez ama ben Mazda'nın son günlerdeki hamlelerini beğeniyorum.
Yeni 3, 6, CX-3, CX-5, CX-9 falan süper araçlar.
Mazda"nın gerek iç mekan, gerek dış görünüş, gerekse motor-şanzıman sağlamlığı olsun kalitesi tartışılmaz. Ama resmi olarak dünyanın en sorunsuz aracı seçilen bir markanın neden hala ülkemizde tutulmadığını anlamış değilim. Tabi tutulmamasının iyi yönüde bu araçlara sahip olmak toplumda belirgin bir şekilde farklılık oluyor. Zaten çoğumuzda arabamızın aynısını belediye dağıtmış gibi herkeste olmasını istemiyoruz.
Arabanın gerçekten hasıdır.
Kabin malzemeleri falan kalitenin son noktası. 1 yıldır Mazda çok güzel işler yapıyor.
Bugün Pangaltı civarında denk geldim kendisine. Motor sesi '0'. Heybetli, karizmatik bir duruşu var. Mazda umarım ülkemizde o eski güzel günlerine döner.
Son hamleleri ile marka imajını düzeltmeye başlayan Mazda'nın bence en başarılı otomobilidir.
Lüks - dinamizm - kullanışlık 3'lüsünü tamamlamış görünüyor otomobil.
Ama asla bir mazda mx-5 olamayacak, o bir efsane.
Bir ara eski kasası 3.7 litrelik atmosferik motoruyla Türkiye'de satıştaydı,fiyatı hacmi ve özelliklerine göre uygundu. Fakat doğal olarak hayvani yakıt tüketim değerlerine sahipti. Türkiye serüveni de kısa sürdü...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri