mazda'nın yeni suv'sidir. aracın hem içinin hem de dışının fotoğrafları internete düştü bile.

mazda cx-3 ve mazda cx-5 modelleri arasında konumlandırılacak olan aracın ön bölümü cx-3'ten izler taşırken kabinde ise markanın en büyük suv modeli cx-9'un tasarım öğeleri yer alıyor. geriye doğru alçalan tavanı ile sportif bir yapıya sahip olan aracın kaputunun altında, 1.5 litrelik dizel skyactiv-d ve 2.0 litrelik benzinli skyactiv-g motorun seçenekler arasında yer alması bekleniyor.

Ön kısmını çok beğendiğim, arka kısmını daha çok beğendiğim otomobil.
nisan ayı sonunda, pekin otomobil fuarı'nda sergileyeceği duyurulan otomobildir.
heyecanla bekliyoruz.
(bkz: bu araba olur)
25 nisan'da beijing oto fuarında lansmanı yapılacak suv.

benzinli motorun iki seçenek ile sunulması bekleniyormuş. biri 2000cc 158hp, diğeri ise 2500cc 192hp olacakmış. 2.5lt'lik motor daha önce cx-5'te kullanılan makineymiş.
daha detaylı fotoları gelmiştir. şurada mevcut.
dün Pekin Fuarı'nda tanıtıldı. Şimdilik sadece 2.0 ve 2.5 litrelik atmosferik, benzinli motorlara sahip ve otomobil sadece Çin pazarı için geliştirildi.

Ama daha sonra talep olursa Avrupa ve diğer pazarlar da söz konusu olabilir diyorlar. Mazda'nın ihtiyacı var, bence diğer pazarlara da girerler.
yakıt ortalamaları; 2 litrelik motorda 6,2 litre,
2,5 litrelik motorda ise 7,2 litre şeklinde oluşan suv.
coupe versiyonunun şimdilik sadece çin'de üretilmesine rağmen avrupa'da range rover evoque'a rakip olması beklenen model. muhtemelen türkiye'de yarı yarıya bir fiyata gelecek. paran varsa range rover, yoksa game over demeyeceğimiz artık. (bkz: swh)
Avrupa'da Mazda CX-30 ismiyle piyasaya sürülecek olan SUV.
edit: CX-30 başka bir modelmiş, CX-4 konması istenirken zaten yukarıdaki modelin bazı pazarlarda satışa sunulması bunu engellemiş.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri