1.5 litre SKY-D, manuel ve otomatik vites, 4×2 ve 4×4 seçenekleri ile sunulan arabadır.
Segment geçen seneye göre %56 büyüdüğü için firmalar segmente saldırıyorlar. 2017'inin sonuna kadar 800.000 adet satılması öngörülüyormuş. 75.800tl'den başlayan fiyatları donanıma göre 99.000tl'ye kadar yükselebiliyor.
Sınıfına göre fiyatını güzel bulduğum otomobil.
Malzeme kalitesi de eski Mazda'lar gibi değil, başarılı. Tipi de güzel, kırmızısı ayrı güzel. Alınabilecek bir arkadaş bence.
isveç'in dağlarına dağlarına sürülen, yine de bana mısın demeyen canavar.

4x4 versiyonunun şurada detaylı (ingilizce) incelemesini bulabileceğiniz test sürüşünde özetle nissan qashqai'den fersah fersah üstün olduğu ve çekiş gücünün hakkını verdiği belirtilmiş.
isveç, norveç ve finlandiya sınırı boyunca yer yer deniz altındaki tünellere, yer yer ormana yer yer toprak, bazen de asfalta dalınana mazda cx-3 hem eğlenceli bir sürüş keyfi sunmuş, hem de üst düzey performans.
okudukça insanı bu araca karşı daha da heyecanlandıran bir inceleme olmuş.
Bence inanılmaz güzel görünen otomobil. Hatta iddia ediyorum segmentinin en yakışıklı otomobili. Kabin malzemeleri de hiç fena görünmüyor. Henüz test etme fırsatı bulamadım, olursa uzun uzun yazmak isterim.
Ön ızgara ve keskin farları ile beni benden alan otomobil. İlk defa bir Japon otomobilini bu kadar çok beğeniyorum.
Alman arabalarıyla büyüdüm. Uzak doğu arabaları, başta Honda olmak üzere, hep midemi bulandırmıştır. Ta ki yeni nesil Mazda'lar ile tanışana kadar. Başta MX-5 namıdiğer 'Miata' olmak üzere yeni Mazda tasarımlarına hasta oldum, öldüm, bittim. Umarım yakın zamanda sözlüğümüzde güncesini görebiliriz.

edit: Japon arabalarına giydirirken hariç tuttuğum modeller var tabi ki. Sokakta görmeye alışık olduklarımızdan bahsediyorum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri