Kendisi hakkındaki bütün görüşlerimin son dönemdeki konuşmaları ve hareketleri nedeniyle değiştiği pilottur.

Kendisinin yeteneğini tartışmaya gerek yok fakat F1 tarihinde bu kadar karakteri bozuk ve FIA tarafından kollanan bir pilot daha gelmemiştir. Her konuşmasıyla kendi değerini daha fazla bitirmektedir.

Bulunduğu yerin motorsporlarının zirvesi olduğunun ve oyun olmadığının farkına varamamıştır aynı zamanda. Sadece -kendi hatasının da olduğu- bir ilk viraj kazasından dolayı Vettel ve Kimi'nin yarışını batırma hakkı olduğunu düşünen ve hatta onları öldürmeye çalışan pilottur. Yarıştan sonra da bana çarparlarsa onların yarışını kolaylaştırmam bilerek dışarı ittim diyebilecek kadar korkusuz ve karaktersiz birisidir.

Hadi gençsin hata yaparsın bu anlaşılabilir fakat kendine öğüt veren, dikkat etmesini söyleyen babası yaşında pilotlara verdiği terbiyesizce cevapların kabul edilebilcek bir tarafı yoktur. Kendisine, sakinleş birisini öldürebilirsin diyen Villeneuve'e , Villeneuve'in yaptığı bir kazada kopan tekerin bir görevliyi öldürmesini hatırlatıp, bana sakinleş demeden önce kendisine baksın o adam öldürdü demek nasıl bir saygısızlıktır hala kabullenemedim.

Kimi ve Villeneuve'ün dediği gibi büyük bir kaza yapıp yada yaptırıp birisine zarar vermeden kimse olaya müdahale etmeyecek sanırım. Sırf sponsorları ve taraftarlarını kaybetmemek için bu çocuğu bu kadar kayıran FIA'yla güvenlik diye didinen FIA aynı kurum olamaz heralde. Umarım kimseye bir şey olmadan bu sorunu çözebilirler.

Konuyu özetlemek gerekirse: Geleceğin muhtemel dünya şampiyonu ve çoğu rekoru kırabilecek bir pilot fakat hiçbir zaman büyük ve saygı gören bir pilot olamayacaktır Schumacher Senna ya da Alonso gibi.
tümünü gör
ilgili galeri