hollandalı formula 1 pilotu.

çoğu meslektaşından daha erken bir yaşta (4,5) başladığı karting’de 10 yıldan uzun bir süre geçirmiştir. kısacası altyapısı sağlam bir kardeşimiz kendisi.`
2014 yılında hem formula 3’te bir 3.lük bir de 1.lük kazanıp, hem de formula 1’e test pilotu olarak adım atmıştır.
2015 yılında scuderia toro rosso takımı adına yarışmış, sezonu 12. sırada bitirmiştir.
17 yaşında, formula 1’de yarışan en genç pilot unvanını ve malezya grand prix’sini 7.sırada bitirerek f1 tarihinin "en genç puan alan sürücüsü" unvanını almıştır.
eski formula 1 pilotu jos verstappen'in oğlu.
aktif nascar pilotu anthony kumpen’in de yeğenidir.
özel bir etkinlik için avusturya alpleri'nde formula 1 aracıyla şov yapmış f1 pilotu.
(bkz: karda formula 1 aracı sürmek)
Başta yapılan PR çalışmaları ve yaşı gereği önyargılı davrandığım fakat geçen sene yaptığı savunmalar, geçişler ve kazanma hırsı sayesinde başarılı bulduğum. Baskın mercedes dominasyonu nedeniyle sıkıcı geçen yarışları eğlenceli hale getiren, ileride olgunlaştığı zaman ferraride görmek istediğim F1 pilotu.
2016 ispanya grand prix'i ile en genç yarış kazanan f1 pilotu unvanını almış çocuk. çocuk diyorum zira 18 yaşında henüz. inşallah devamını getirirsin. bir seferlik şöhret olarak kalmaz.
Anladığım kadarıyla tüm ailesi yarışçı olan eleman. Sanırım bir efsane doğuyor.
Geçen hafta Toro Rosso'dan Red Bull Racing'e, Daniil Kvyat'ın yerine gelen, otomobile oturduğu ilk yarışı kazanan insanımsı yaratık. Bu arada ehliyetini de geçen yıl aldı, yanlış anlaşılmasın. İyi ki geçen sezon yarış kazanmadı yoksa ehliyet alamayan yarış galibi diyecektik bir de utanmadan.

Bilader; biz 18'imizde babamızın arabasını kaçırıyorduk, sen ne yedin ben anlamadım ki?
2016 İspanya GP'sini ilk defa oturduğu Red Bull koltuğunda kazanan geleceğin -ki pek uzak bir gelecek değil- dünya şampiyonu. Yer değiştirdiği Daniil Kvyat araca alışmam gerek derken Max büyük pilot refleksi gösterip bütün hafta sonu takım arkadaşıyla mücadele edebilmiştir. Tarihe baktığımız zaman Senna, Schumacher gibi büyük pilotlar hep ilk fırsatlarında büyük işler yapmışlardır. Verstappen'in ne kadar başarılı olacağını bilemesek de yaptığı işlerle o seviyelere çıkabilecek potansiyele sahip olduğunu gösterdi. Önünde Schumacher'in rekorlarını kırabilecek kadar uzun bir kariyeri var.
Şimdilik Red Bull ile katıldığı 6 yarışta 1 galibiyet, 2 kere ikincilik, 1 kere dördüncülük aldı. 1 Kere de sekizinci oldu. Son iki (Avusturya GP ve İngiltere GP)yarışı ikinci sırada tamamladı.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri