Massey Ferguson, 1847 yılında Daniel Massey tarafından Newcastle Ontario, Kanada'da kurulmuştur.Massey-harris ortaklığıyla şirketin bu günkü yapısı oluşmuştur.AGCO Corperation'ın markasıdır.Bunca ansiklopedik bilgiyi geçersek birçok kişinin bu traktörle bir anısı olmuştur.Ben massey'lerle çok küçükken tanışmıştım ,265 modeliydi, ecnebilerin tracktor flap/tractor cap dedikleri parçadan vardı sesini çok severdim.Yıllar sonra(8.sınıfa giderken)285'lik olanını sürme fırsatına kavuşmuştum,sürmesi gerçekten inanılmaz zevklidir,tam bir sürücü traktörü:)
Aynı zamanda çok sağlam aletlerdir,zor bozulur.Yenileri pahalı diye millet genelde new holland falan alıyor ama tarım sektörünün ağır topudur,kırmızısı karekteristiktir,severiz sayarız kendilerini.
eski modelleri (185, 165) günümüzdeki birçok sıfır traktöre kök söktürebilecek, cayır cayır makinelerdir.. mekanik anlamda gerçekten zor bozulur ve birazcık mekanik bilginiz varsa küçük problemlerini kendiniz halledebileceğiniz traktörlerdir.. yeni modellerinin yakıt sarfiyatının fazla olduğu söylendiği için pek tercih edilmediği söylenir..
285'liğinin kırmızısı ve üzerinde yeşil kaput kılıfı olanı candır..
Türkiye distribütörü AGCO Group'tur. Yönetiminden satışına, servisinden ikinci eline kadar bir naneyi becerememekle birlikte ürün sektörde çok kuvvetli olduğundan bir şekilde suya yolunu buldururlar.
bunlar da ilginizi çekebilir