Maserati'nin 4 kapılı spor ama lüks sedan otomobilidir. Türkiye'de de en çok satılmış olan model diyebiliriz kendisi için. 1963 yılından beri üretilmekte ve satılmakta aynı zamanda.

Modeli ismi olan 'Quattroporte' de zaten '4 kapılı' demektir, yani o süper sonik ismin çıkış sebebi tam olarak kapılarıdır.

İtalyanların üretmiş olduğu güzelliklerden biri olarak hafızalarımızda yer etmiş durumda.
Türk halkının Ezel dizisi ile tanıdıkları otomobildir dedem. Benim için daha fazlası değildir maalesef.
Her gördüğümde içinde Ezel var mı diye baktıran otomobil. Genellikle Ezel yerine kıllı orman adamları kullanmakta.
emin olmamakla birlikte bu arabanın fanı olabilirim. ne biliyim belki sokaktan geçse üzerine donumu atarak sevgimi falan gösterebilirim.
Eski nesli tasarım harikası olan araç.Keşke şu avrupa pazarına dizel motorlarlar girme işini bir önceki nesilde yapsalardı.
3.5 yılın ardından makyaj operasyonu ile güncellenen ve bu ay yollara düşecek olan modeldir.
ultra karizmadır. bunlar da fotoğraflarıdır:
foto - 1
foto - 2
foto - 3
Geçenlerde caddebostandaki yeni kasislerin üzerinden en az 100 km hızla geçtiği halde gövdesinde hiçbir sarsıntı meydana getirmeyen ve düz yolda gidiyormuşçasına ilerleyen maserati otomobili. İnanmazsınız ama gerçekten abartı değil. Kasisden geçerken gövde yukarı aşağı ekseninde tamamen sabit kalıyor ve sadece tekerler geçerek araba ilerliyor. Hayretler içerisinde kaldım.
dünyanın en iyi otomobil modeli nedir ? Sorusunu kendime sorunca, gözümün önünde bordo rengi mk5 quattroporte canlanıyor. O tasarımdaki ağırlık, hem dibine kadar konfor barındırması aynı zamanda ferrari atikliğine sahip olması. Bütün güzel şeyleri sunuyor. Beni büyülüyor resmen. Müthiş.

--- spoiler ---
Maserati’nin “Quattroporte Efsanesi” Türkiye’de 10 Yaşında!

10’uncu Yılında 120’nci Quattroporte Kullanıcısıyla Buluştu.

Maserati’nin şimdiye kadar ürettiği en güçlü ve hızlı sedan modeli olması sebebi ile markanın ‘amiral gemisi’ unvanını koruyan Quattroporte, Türkiye’deki satışlarında 10’uncu yılına girdi. Maserati Quattroporte, benzinli ve dizel motor seçenekleri ve 4x4 çekiş sistemi seçeneği ile 255 bin 117 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatıyla satışa sunuluyor.

1963’teki ilk lansmanından bu yana 72 ülkede 24 bin adetten fazla satılan, İtalyan spor sedan otomobillerin en güzel örneği Quattroporte, Maserati’nin Türkiye’deki konumlamasını da güçlendirerek; hem spor otomobil hem de şoförlü kullanım özelliği ile öne çıkmaya devam ediyor. Maserati’nin ülkemizdeki temsilcisi Fer Mas, lüks spor sedan sınıfının öncüsü Maserati Quattroporte modelinin 120’ncisini geçtiğimiz hafta teslim etti. Maserati’nin pek çok lüks otomobil üreticisinin, dört kapılı ve sportif coupe sedan model geliştirmesinden çok önce, pazardaki müşteri taleplerini iyi analiz ederek tasarladığı Quattroporte, Türkiye’de Fer Mas tarafından ilk kez 2006 yılında satışa sunulmuştu. Maserati, 2013’te sedan modellerinde büyük bir atılım gerçekleştirdi ve tarihinde ilk defa, aynı yıl içinde iki farklı 4 kapılı modelini pazara sundu. 2013 yılında pazara hızla giriş yapan Quattroporte markanın atılım hamlesinin ilk ayağını temsil ederek amiral gemisi unvanını aldı. Fer Mas Şirket Müdürü Sinan Saip Bel, “10 yıldan bu yana sınırlı sayıda ülke kotasıyla satışa sunduğumuz Quattroporte, hem benzinli hem dizel motor seçenekleriyle müşteri talebi alıyor. Bu çok özel sportif sedanın gelecek yıllarda da Türkiye’de Maserati satışlarına daha fazla ivme katacağından şüphemiz yok” dedi.
--- spoiler ---
ülkemizde son kasasından tam olarak 120 adet satmış olan otomobil. oldukça iddialı bir rakam bu. dizel motor seçeneği 275 beygir güç ve 600 nm tork üretiliyor, benzinli motorda ise 410 beygir güç ve 550 nm tork var. dizel ünite torku sayesinde otomobilin kafasının havaya kalkmasına sebep oluyor. evet gözlerimle gördüm.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri