gücün, prestijin, şıklığın ve sportifliğin bütünleştiği italyan otomobili. önde konumlandırılmış 4.7 litre hacimli v8 motora sahip olan arkadan itişli 6 ileri otomatik şanzımanlı araç 0'dan 100 e 4.5 saniyede çıkarken son sürati ise 305 km/h dir.
2011 yılından beri üretimde olan araç şeytanın otomobilini andırmaktadır.
İstanbul Park'ta türlü türlü psikopatlıklar yapma fırsatı bulduğum otomobil. Hatta benzin almaya giderken ferrari f12 berlinetta ve ferrari f458 ile kalkmışlığım bile vardır. Her vites attığında boynunuz kırılacak sanarsınız, çok sarsıntılıdır. Koltuklar fazla sportiftir rahat edemezsiniz, alcantaraları ile pornografik şeyler hissettirir. Değişik otomobildir. Bu arada f12 içimden geçmişti bunu da belirteyim.
serinin 300km/h barajını aşan ilk grand tourerı. alfa romeo 8c competizione ile platform kardeşidir.
Muazzam bir ses, taş gibi süspansiyonlar, bol bol alkantara malzeme (direksiyonda bile), yarı takla barıyla yarış otomobilinden hallicedir. Vites geçişleri son derece sert bir şekilde hissedilir, direksiyon tepkisi çok güzeldir, koltukları rahatsız ama muhteşemdir.

Güzel alet, Maserati'den beklenmeyen bir modeldir. Kullanmış şanslı kişilerdenim.
Maserati tarafından makyajlananan modeldir. Şimdi burda çok büyük sıkıntılar var ama nerden başlasak bilemedim. Ulan arabayı artık bedava versen binecek adam kalmadı. 30 senelik radyoyla, 20 senelik arka stoplarla araba satmaya çalışıyorsun. Hala gelmişler makyajla uğraşıyorlar. Şu coupe tasarımı küçültüp bir v6 turboyla ucuza güzel bir spor araba satmak bu kadar mı zor?
Gerçekten de birkaç yıl sonra (hatta sanırım gelecek yıl) Alfieri üretime geçecekken bir makyaja daha gerek var mıydı diye düşündüren otomobildir.

Değişen de çok şey yok bu arada, tampon, ızgara bir de kabinde ekran falan değişmiş. Motorlar aynı, şanzıman aynı. Ne anladık bu işten?
Dış görünüşünün hala gideri var,dış görünüşü değiştirmemesini anlarım
Ama değiştirin şu içi ya,cidden 2008de bile kötü geliyordu hala da kötü
"Ma cambiare qui, seriamente, anche peggio nel 2008, ancora pessimo"
Belki okurlar diye italyanca bile yazdım
Edit:Üretimi bitiyormuş sonunda,hele şükür lan! Aliferiyi verin bize
Bu ay içinde üretimi biten bir başka İtalyan spor otomobili.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri