türkiyede genelde bmw, mercedes ve vw showroomları gezerken karşılaştığım, üretimi zaten gereksiz olup bir de üstüne gereksiz fiyatlara satılan ürünlerdir.

bir anahtarlık 250 lira gibi. Bunun yanı sıra bazı lüks markalar da bunları yapmakta. örneğin ferrari'nin seramik bir küllüğü var. 75 dolar civarında. Bentley'in yaklaşık 90 dolarlık bir mumu var. Bmw'nin garip garip ürünleri var. Tshirtleri çantaları hadi neyse de bunlara istenen paralar da çok komik şeyler.
Peugeot'un da tuzluğu ile bu listeye gireceği markalardır
Peugeot otomobillerden önce kahve değirmeni, karabiber-tuz değirmeni ve bunların yanında çeşitli el aletleri üretimi ile üretim ve tasarıma başlamıştır. Günümüzde de bu konuda hatırı sayılır ürünleri vardır ve tuzlukları epey meşhurdur, bu ürünleri ev aksesuar ve gereçleri satan yerlerde bağımsız olarak satar kısacası otomobillerle bir alakası yoktur.

Diğer ürünlere geçecek olursak ki ben bu ürünleri gereksiz bulmuyorum açıkçası hoşuma gidiyor, benim gördüğüm tek sorun fiyatlarının gerçekten çok fazla oluşu. Ben bir ara ülkemizdeki her şeyin pahalı oluşuna bağladım bir baktım yurtdışında da fiyatlar yüksek hatta bizden bile yüksek bazı ülkelerde.
Toyota nın sattığı ek aksesuarlar.Orjinal parçalar arabayı apaçi görünümüne sokuyor.Bu kadar orjinal gözükmeyen ek paket toyota ya yakışmıyor.
Fiyatları uçuk oldukları doğrudur.Ancak tişört şapka veya gömlek gibi ürünleri giyip dolaşmak iyi olurdu.Onda da yazılar falan büyük olmayacak ürün sade ve şık olacak.
Ferrari'nin tshirt ü olsa giyerim. Gerçi Mercedes'in olsa da giyerim ama gidip de Renault ınkini giymem. Yani olay ego kasmak.
Ayrıca(bkz: Skoda bisiklet) gibi kaliteli ürünler de olabilir
Bugatti'nin Chiron deri ceketi.
Süperb şemsiyeleri. Arkadaşlar emsallerinde yok iken aracınızdan iki adet şemsiye çıkması güzel bir şey biliyorum ama fabrikasyon öyle bir sıkıştırmış ki kullandıktan sonra yerine geri katamıyorsunuz. Hediye ettik gitti şemsiyeleri. Kullandıktan sonra yerine yerleştiremedikten sonra kapılara yer yapmışsın neye yarar Skoda efendi?
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri