Almanya'yada yapmanız durumundan trafikten men edileceğiniz eylem.

Kimsenin gözünün yaşına bakmazlar, hiç acımaları da yoktur. Bu yüzden trafikte kolay kolay makas atan gençler bulamazsınız.

Keşke kendi ülkemde de böyle ağır cezalar verilebilse.

(bkz: rüşvet)
Türkiyede yaşıyorsan ve bazen trafikde insanlar yüzünden bu yola başvurabiliyorsunuz. Sağ şeritin sol şeritten hızlı aktığı şu günlerde insanlar çıldırmış vaziyette. Makas atmak herkesin yapabileceği iş olmadığı gibi her arabayla yapılmaması gereken bi olay. Şöylede bi durum var clio ile makas atarsanız küfür yersiniz bi ferrari aynı şeyi yapsa övgü alır. İkiside yanlış bir olay. Trafikde yapılması gerçekden sakıncalı bi durum. Ne kadar iyi şoför olursanız olun ülkemizdeki kasap sayısını düşününce vazgeçmenizi sağlayacaktır.
Tam girmişsin o moda soldakini sagdan sagdakini daha da sagindan tokatliyim dersin. Ama onundeki akillidir hafif gazlar ve oyununu bozar. Maksat makassa apacisin syn. Mukemmel şoför. Bu turleri tescillemeli, trafikten men etmeli...
eğer ki avustralya'da bunu yaparsanız bikaç gün içerde yatarsınız, sonrasında mahkemeye çıkarsınız. mahkeme sizi can güvenliğini tehdit etmek etmek suçundan suçlu bulabilir. şanslıysanız kamu hizmetiyle yırtarsınız ama bu makas atmaktan ilk cezanız değilse veya birisinin arabasına vurup o kişinin ölmesine&yaralanmasına sebep olursanız bittiniz. hiç acımaları yok. bomboş bir kavşakta kırmızı ışıkta geçtiği için 250 dolar ceza yemişti abim bi keresinde.
1 saniyelik dikkatsizliğin canlara mal olabileceği eylem
Makas atmayın, attırmayın.
Kimseyi rahatsız etmeden ve riske atmadan makas atmak mümkündür. İzmir'de şehir içi trafikte sabit hızda tatlı makaslarla yol süremi oldukça kısaltırım. Sürekli yaptığım eylemdir

Not: Lütfen makas atmayın çok tehlikeli
Bomboş insanların bomboş davranışlarıdır. Gereksiz insanların gereksiz davranışlarıdır. Göbekte yanlayana saygım daha fazla yemin ediyorum.
Ergen yıllarımda çokça yaptığım/yaptığımız eylem.Saf cehaletten kaynaklanır,ergen bünyede ego tatmini sağlar.Şu anki düşüncem ise insan sıfatına yakışmayan bir hareket olduğudur.Eğer bu entryi okuyan yeni ehliyetli makas sevdalısı kardeşlerim olursa şu uyarıyı yapayım: Yapma,kendi hayatından ziyade diğer insanların hayatını riske atıyorsun.Kimse kimsenin hatasının bedelini ödememeli fakat trafikte de bu mümkün değil işte.Ben de yaptım ama bugün pişmanım.Şanslı olanlardandım tecrübesiz olmama rağmen başıma bir şey gelmediği için.Atmaya çalıştığın makasın bedelini yıllarca acıyla ödeyebilir,ödetebilirsin.
Birlikte büyüdüğüm çocukluk arkadaşımı makas atarak gelip 60la giden arkadaşıma 130km ile çarpıp ölümüne neden olan bir şerefsiz yüzünden kaybettiğimden beridir tüm makas atanlara fırsat vermemeye çalıştığım eylemdir.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri