İlkokulda babamın işinden dolayı orta ölçekte bir kasabada ikamet ediyorduk. Ege Bölgesi içinde ama İç Anadolu karakteristiği taşıyan bir yerdi. Haliyle çevrenizde traktör ve renault 12den bol birşey yok. Biraz daha imkanı olanların ise Tofaş'ı veya Broadway'i var. Hal böyle olunca da duyacağınız pek farklı motor sesi olmuyor.

Ama o yıllarda bizim pederin arabasını diğerlerinden kolayca ayırmamı sağlayan bir özelliği vardı; 2000 motor enjeksiyonlu benzinli motor... Gemi gibi giden, pederin kucağı dışında sürmek nasip olmayan renault 21 Concorde... köy de o kadar eşsizdi ki bu araba arkadaş çevremde zengin çocuğu muamelesi görmeme neden olmuştu. hatta 4. sınıfta bursluluk sınavına girmemem gerektiği düşüncesi üzerinde de önemli etkisi olabilir. Artık siz düşünün durumu...

Yıllar geçti biz memlekete döndük. Bizim Concorde'un iştahı göze batmaya başladı, babam da lpg'ye sıcak bakmayan birisiydi. O zaman için ederinin çok altında sattı yerine tor tor tor sesiyle geldiğini hemen farkettiren 1.4 tdci Fusion kapının önünde yerini aldı. Tabii kulak aşinalığı kazanana kadar arabayı çok garipsememe neden oldu. Ve bir de ilçede gırla 1.4 tdci olunca yoldan geçenin pederin fusion'u mu yoksa herhangi bir fiesta mı olduğu anlaşılmaz olunca eski emektarın izi daha kalıcı oldu. Gerçi araba kullanmayı onda öğrendiğim için Fusion'un yeri bende başkadır.

Bakalım yeni 1.25 Fiesta'mız kendi arabama sahip olana kadar bende yer edinebilecek mi...( gerçi Fusion'un time attack rekorunu kırdı ama buda başka bir yazının konusu olsun.)
tümünü gör