Mercedes'in yeni nesil süspansiyon teknolojisidir. İki adet kamera ile yoldaki engebeler izlenerek aracın süspansiyon sistemi anlık ayarlarla yola uyumlu hale getirilir. Çok etkili şekilde araç içi sarsıntı ve virajlarda ki merkez kaçın etkileri azaltılabilirmiştir. Buradan buyurun
-
İnanılmaz bir sistem, lüksün tanımı bu tanıtım videosunda yapılmış.

İlk kez S serisinde çıkan sistem, e segmentinin zirvesinde yer alan Mercedes'in burada ki konumunu korumakta ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.

Opsiyonel olarak sunulan bu sistemden yoksun olan S serisi, konfor konusunda mükemmele en yakın olan Rolls Royce Phantom'un; denizin üzerinde süzülen bir gemi ahengi ile yaptığı ağır salınımlarının yaşattığı inanılmaz konfor hissi ile kıyaslandığında ne kadar yumuşak olursa olsun bir otomobilin içinde olduğunuzu unutturmakta zorluk çekerek, konfor odaklı bu karşılaştırılmada, Phantom'un bir basamak altında kalıyor.

Fakat Mercedes, çıkardığı bu yeni sistem ile mükemmelin sınırlarını sil baştan değiştirebilecek en güçlü aday...
Büyük ihtimalle Türkiye'de sigortası sökülecek olan sistem. Yoksa bunu kontrol eden beyin yanar.
Malumunuz mayın tarlası gibi yollarımız var.
Sayesinde otomobilde giderken yemek yeyip, içecek içebileceğiniz sistem.
Testlerini incelemeden önce çok bir şey beklemiyordum ama sonuçlar çok şaşırtıcı. Aletin içinde gram titreşim kalmamış, hatta daha da ileri gidiyorum kabine hiç bir şey yansımıyor diyebilirim.

(bkz: Geçmiş olsun bmw)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri