Kask dünyasının 'en uygun satış fiyatına en güzel görünüm' mottosu ile yoluna devam eden parçasıdır. Görünümü için alıp takılan, takılmasa da masaya konulan bir kasktır benim için.

Türkiye'de en çok satılan 'ff 351' modeli sharp testlerinde 1 (yazıyla bir) yıldız almıştır. Sadece görünüm olarak güzeldir ve fiyatı uygundur, güvenlik olarak pek bir şey ifade ettiği söylenemez.

Bu kaskı almadan önce hayatınızın kaç para ettiğini iyi düşünün, ucuz olsun diye bir ömür felç kalmayın derim.
Open face olan bir modelini istanbul park halk günlerinde kullandığım kask markası. Fiyatı gerçekten baya uygun ama motora biniyor olsaydım asla tercih etmezdim, pistte araç içinde kullandığım için yeterli olacağını düşündüm.
Korunmak için daha ucuz yöntemler varken buna ne gerek var (!)
Yakın bir zamanda FF353 modelini düşerek test ettiğim, fiyat-performans olarakta iyi bulduğum kask.

Marka imajı kötü olsa da her modeline kötü demek haksızlık olur diye düşünüyorum. Uygun fiyatlı daha iyi bir alternatif için; (bkz: mt helmets)
Motogp'de sponsor markadır. Fiberglass ve karbonfiber kaskları da bulunur.
Alt ve orta segment diyebileceğimiz kask üreticisi firma. Ülkemiz genelinde “kurye kaskı” olarak görüldüğü için sağlamlık konusunda güven azdır ama ona rağmen sharp testlerinden yüksek puan alan kaskları da vardır. İşin ironik tarafı bu markanın bildiğim kadarıyla hiçbir kaskı SNELL test onayı almamıştır.
Touring Türkiye'nin verdiği kaskları LS2 sanmamak lazım.

DOT testlerinde iyi kasklar tepeden ve yandan da iyi koruyan kasklardır.

Karbon fiber almadıkça voovvv vovvv farklar yok. Zaten ciddi kaza yaptıysan. Şanslıysan ölürsün. Çok şanslıysan ciddi kazalardan garip şekilde ufak tefek ağrıyla çıkarsın.
apaçi motosikletci turnusolu kask.
(bkz: ellesiki)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri