piyasada şu an satılmakta olan en kaliteli oyun direksiyonu denebilir kendisi için. feedback'ler olarak bir çok güncel setten daha kaliteli ve hislidir.

piyasada satış fiyatı şu an için yaklaşık 1.500 tl olan bu oyuncağı elinizle kavradığınız zaman diğer direksiyonlardan neden farklı olduğunu daha iyi anlarsınız.

özellikle de led göstergelerini çok beğeniyorum, vitesi kaçırmak imkansız gibi bir şey.
yolu ve otomobilin tepkilerini çok iyi anlamanızı sağlayan oyun direksiyonudur.

tanıtım broşüründen altındır:

--- spoiler ---
Driving Force, yarış stresinin üstesinden gelir ve uzun süre kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Direksiyon milinde masif çelik bilyalı rulmanlar bulunan G29, paslanmaz çelik direksiyondan denetimli vitesler ve pedallara sahiptir. Yarış direksiyonu, yüksek performanslı bir yarış arabası direksiyonu görünümü ve hissi veren, size daha rahat ve dayanıklı bir deneyim yaşatan yüksek kaliteli, elde dikilmiş deri ile kaplıdır.

Son derece pürüzsüz ve sessiz direksiyon aksiyonunun tadını çıkarın. Sarmal dişliler istenmeyen gürültü ve titreşimi azaltmak için otomotiv şanzımanlarında kullanılan dişlilere göre modellenmiştir. Boşluksuz tasarımı, direksiyonu ve pedalları sıkı tutarak maksimum denetim sunar. G29 Driving Force Yarış Direksiyonu, direksiyon pozisyonunu algılamak için manyetik alanları kullanan uzun ömürlü, sağlam bir manyetik etkili direksiyon algılayıcıya sahiptir.

Tüm denetimleriniz erişebileceğiniz yerdedir. D yüzeyi, tuşlar ve direksiyondan denetimli vitesler yarış direksiyonuna dahil edilmiştir. Tam olarak ne zaman vites büyütmeniz veya küçültmeniz gerektiğini söyleyen LED gösterge ışıkları direksiyonun merkezinde konumlandırılmıştır. Gözünüzü pistten ayırmadan maksimum hızlanmayı sürdürebilirsiniz. 24 noktalı seçim kadranı ve direksiyon önündeki +/- düğmeleri sürüş tercihlerinizde daha fazla ince ayar yapmanıza imkan verir.

Dahili gaz, fren ve debriyaj pedallarına sahip ayrı zemin pedal ünitesi daha gerçekçi bir sürüş vücut pozisyonunda durmanızı sağlar. G29 Driving Force, gerçekçi araba hissi ile rahatça hızlanmanıza, fren yapmanıza ve vites değiştirmenize olanak tanır.

Doğrusal olmayan fren pedalı, daha hassas ve doğru frenleme hissi için basınca duyarlı bir fren sisteminin performansını taklit eder. Daha hassas denetim için, topuk-ayak parmağı manevralarını gerçekleştirmeyi kolaylaştırmak üzere pedal yüzlerini yeniden konumlandırın.

Sert yüzeyler için üretilen kauçuk ayaklar ve patentli bir geri çekilebilir halı kavrama sistemi pedallarınızın tam olarak yerleştirdiğiniz şekilde kalmalarına yardımcı olur.

G29 Driving Force'un 900 derecelik direksiyon dönüşü, direksiyonu 2,5 kez döndürebileceğiniz anlamına gelir. Bu, bir arabadaki direksiyon ile aynı hareket derecesidir.

Direksiyonunuzun görsel bir işaret kullanarak çevresel görüşünüz dahilinde dönüp dönmediğini kolayca görün. Direksiyon şeridi, direksiyonun hangi yönü gösterdiğinin görsel bir göstergesidir.

--- spoiler ---

Kutu içeriğinde vitesi dahil olmayan üründür, sonradan almanız gerekir. Yahu siz g25'te birlikte sattınız, g27'de birlikte sattınız, şimdi niye apple gibi sonradan satma hevesine girdiniz anlamadım. Neyse serzenişi geçersek başarılı bir settir, thrustmaster t300rs'ten yaklaşık 1000 tl daha ucuzdur.
sahibi olduğum set. çift elektrik motoruna sahiptir ve bu motorlar o kadar güçlüdür ki yarım saat Dirt4 gibi rally oyunu oynadığınızda kan ter içinde kalabilirsiniz, spor salonundan çıkmış gibi ertesi gün kolunuzun omzunuzun hamlama ağrılarını yaşatır. H vites kolu olmaması benim açımdan daha iyidir, setin içerisinde aslında doğru düzgün kullanmayacağım bir donanıma para vermemiş oluyorum. isteyen sonradan alıp kullanabilir. günceller yarış otomobillerinin çoğunda zaten f1 vites bulunuyor. bana göre eksi yanı vites kulaklarının direksiyona bağlı olması, direksiyon çevirdiğinizde vites kulakçıkları da dönüyor, kimisi için bu tercih sebebi iken ben kulakçıkların sabit kalması gerektiğini savunanlardanım, direksiyonu 180 dereceden fazla çevirdiğimde 9:15 pozisyonunu bırakmak zorunda kalıyorum ve vites değiştireceğim zaman kulakçık arıyorum. bunun yanında bir de el H vites gibi rally otomobillerindeki gibi el freni opsiyonu satmaları gerektiğini düşünüyorum, gerçekten çok lazım.
fiyatının yarısını bile hak etmediği, rezil racing wheel
Thrustmaster t300rs kullanmayanları bize göstermiştir. bu işte sıralama fanatec>thrustmaster>logitechtir.
Thrustmaster’ın servo motor kullanmasından dolayı bariz kalite farkı vardır. Ancak bu g29’un kötü olduğu anlamına gelmez.

Logitech’in en eleştirilecek kısmı g25’ten beri yaptığı tek şeyin direksiyon üzerindeki tuş sayısını ve fiyatı arttırıp, üstüne bir şey koymamasıdır.

G29’un H-shifter vitesi ise ayrıca satılmaktadır. Logitech hala paraya doyamadı. Ben de beslemeye doyamadım, müstehak (bkz: swh)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri