Arabasız olduğum şu günlerde başında saatlerce geçirdiğim simülasyon oyunu.
Arabaların tepkileri gerçek ile neredeyse aynıdır. Ayrıca arabaların dişli oranlarından tutun fren gücüne kadar her şey ile oynanabilir. Ayrıca tweaker denilen bir nevi patch gibi programlar ile motor(motor hacmi, silindir sayısı, hp gücü vs.) ve bilumum şey ile oynanabilir. Direksiyon(logitech g27 makbul) ile oynamanın zevki ayrıdır.
Ah be lise hayatım bu oyunla geçti. Microsoft Sidewinder direksiyonumla ''drift kingim ben'' diyen ergenleri çok tokatlamıştım. Sonu kavgayla bitiyordu, eğer ''klan'' üyesiyse eleman diğer üyeler ''sen bilmiyosun pek'' diyerek dışlıyorlardı :D
Türk serverler ne kadar harun taştancı ergen kaynıyorsa, cidden yarışmak veya yanlamak istendiğinde yabancı serverlara girip rekabete doyma fırsatı veren oyundur aynı zamanda. Xfg ile 1:33:9xx'leri zorlamışlığım vardır (tabi bu g27'yi aldığım zamana denk geliyor). S2 lisansı da güzeldir ama Assetto Corsa varken o paraya biraz düşündürür.
Eskiden kral olan ancak günümüzde artık eskimiş bir simülasyon. Yeni kral için (bkz: assetto corsa)
Blackwood'da S1 ve S2'de toplam 20.000 km yol yaptığım simulasyon.

LFS
Yıllardır beklenen S3 versiyonu sonunda çıkmış. Rockingham pistini eklemişler ve yakın zamanda da VW Scirocco eklenecekmiş. Ne kadar eski ve grafikleri kötü olsada saatlerce direksiyon başına kitleyen nadir bir oyun, seviyorum.
Üzerinde çok büyük emekler olan oyundur.
Ayrıca sene 2016 olmasına rağmen hala vazgeçemediğim oyun olur kendisi.
Eski kral. Evet ofiste can sıkıntısından arada bir 2-3 yarış yapmak yine zevkli oluyor ama artık kendisinden çok daha başarılı dinamiklere sahip oyunlar var. Kendisi her zaman gönlümüzde olacak.
direksiyon seti ile efsane keyifli olan basit arayüzlü ancak yüksek zevke sahip simülasyondur.
Zamanında az oynamadığımız simülasyon

Yeni favorimiz ise Assetto Corsa
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri