Bu yılın Mart ayından itibaren Türkiye pazarına girecek olan premium segmentin dikkat çekici markası Lexus, heyecan verici modelleriyle farkını ortaya koymaya devam ediyor. Lexus’un yenilenen sedan modeli GS ve yeni spor modeli RC, 80 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla İstanbul’daki Lexus showroomunda yerini almaya hazırlanıyor. Türkiye’de satışına başlanacak 6 Lexus modeli arasında yer alacak olan RC ve GS ile birlikte, premium segmentte kendini kanıtlamış IS, NX, RX ile LS modelleri de beğenilere sunulacak.

Lexus’un Türkiye’de satılmaya başlamasıyla birlikte hem hizmet hem de ürün anlamında müşterilerin çok farklı bir deneyim yaşayacaklarını söyleyen Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, “Global premium marka olan Lexus, Türkiye’de uzun zamandır bekleniyordu. Bu markanın her modeli kendine has ve sınıfında fark yaratacak özelliklere sahip. Lexus modelleri lüks özellikleri, tasarımı, performansı ve hibrit versiyonlarıyla bu segmentte bir boşluğu dolduruyor. Bu yüzden ürün gamımıza sonuna kadar güveniyoruz. Yeni GS ve RC modelleri ise markanın sportif, lüks ve konfor odaklı yanlarını kusursuz biçimde temsil ediyor. Sedan ve coupe pazarlarında fark yaratacak iki modelle birlikte Türkiye pazarında güçlü bir konumda olacağımızı düşünüyoruz” dedi.

modeller hakkında daha detaylı bilgi için aha bu linki ziyaret edebilirsiniz
Fiyatlandırma kısmını nasıl halledeceklerini merak ettiğim haber.

Şu an ülkede 'uygun' fiyatlı otomobil kalmadı gibi bir şey. Bu yüzden insanlar kendi ellerindeki otomobillere bakmaya başladılar. Pazarın hangi kısmını hedefleyecekler, fiyatlandırmayı neye göre yapacaklar? Bunlar çok önemli detaylar.
RC-F gibi bir dehşet-ül vahşet 80.000 gibi bir fiyat olursa ki rüyamda bile abes gibidir 2 tane alacağım otomobil.
Malesef RC-F modeli için tahmini fiyat aralığım 120,000€'dan başlayacağını tahmin ediyorum en boş modelinden bahsediyorum.
OOO reis geliyor kırmızı halıyı serin dediğim başlıktır.
Lexus"un gelmesi şarttı aslında ülkemizde.
Buralarda bol bol görüyorum, özelliklede en çok IS serisini görüyorum.
Ülkemizdede tutulacağına adım gibi eminim.
İş adamlarının gözdesi olacak demedi demeyin sözlük.
Geçtiğimiz günlerde Maslak'ta ilk showroomu açılan premium japon markasına hoş geldin diyoruz.
Yeni nesil 2.0 motorları ile belki satabilir ama bizim vatandaşımız kolay kolay almaz lexus.Alana kadar canını çıkarır satış elemanlarının.Zor iş kazançları bol olsun.
Personel alımına başlamış olmaları iddialı gelmek istediklerini gösteriyor. Ürün müdürü arıyorlar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri