Toyota'nın premium markası lexus un yeni tanıttığı araçtır. V8 467 beygirlik motora 10 ileri otomatik vites eşlik etmekdir.. 0-100 4.5sn civarıdır.
avrupa turuna çıkmış olan lexus otomobili. avrupa turu ile alakalı basın bülteni ise şöyle;


--- spoiler ---
Bu yılın başında Detroit ve Cenevre Motor Show’da tanıtılan Lexus markasının yeni lüks ve süper coupe’si LC, satışa sunulmadan önce 6 ay sürecek bir Avrupa turuna başladı. 25 gözde Avrupa şehrini dolaşacak olan LC, düzenlenecek özel aktivitelerde otomobil tutkunlarının karşısına çıkacak. Avrupa turunda Madrid ve Amsterdam şehirlerini geride bırakan Lexus LC’nin, V8 motoru eşsiz sesi ile büyük ilgi topladı. Çarpıcı tasarımı ve sürüş özellikleriyle öne çıkan süper coupe’nin sonraki durağı ise 24 Saat yarışlarının yapıldığı Yeşil Cehennem olarak adlandırılan Nürburgring oldu. Lexus LC, ayrıca Almanya’nın tanınmış eserlerinin önünde gerçekleşen fotoğraf çekimlerinin de yıldızıydı. Avrupa turnesine devam eden LC, Köln’e uğradıktan sonra Haziran ayının ortasında İngiltere’de düzenlenen ve tüm dünyada büyük bir ilgiyle takip edilen “Goodwood Festival of Speed”de bulunacak. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gelecek sene itibariyle satışa sunulacak olan LC 500’ün, iki motor seçeneği bulunuyor. Hibrit LC 500h, 3.5 litre V6 benzinli motoru ile Multi Stage Hybrid / Çok Aşamalı Hibrit sistemini birleştiriyor. Benzinli olan LC 500 ise 5.0 litre V8 benzinli motorunu yeni geliştirilen ve lüks bir otomobilde ilk kez sunulacak olan 10 kademeli otomatik şanzımanla buluşturuyor.
--- spoiler ---
2017 yılından itibaren tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de satışa sunulacak olan Lexus modeli.
lexus'un kısa film projesine konu olan modelidir. söz konusu kısa filmlere şuradan, basın bültenine ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.
--- spoiler ---
ilk olarak 2013 yılında yeni film yapımcılarını desteklemek ve geliştirmek amacıyla başlayan “lexus kısa filmler” projesi, yeni kısa filmler ile dikkat çekmeye devam ediyor. 2017 yılından itibaren tüm dünyayla aynı anda türkiye’de de satışa sunulacak olan lexus lc500 ile çekilen son kısa film lexus’un resmi youtube kanallarında yayına girdi. bu özel video çekimlerine youtube’da “lc 500 mountain” kelimelerini aratarak ulaşılabiliyor.

ispanya’nın sierra nevada dağında çekilen bu kısa filmde, lc500’ün dinamik özellikleri zorlu dağ yollarında gözler önüne serildi. dağ yollarında yankılanan sesiyle süper spor otomobil dünyasında yeni bir soluk getireceğinin ipuçlarını veren lc 500, 467 bg üreten benzinli v8 motoru ve dünyada lüks bir otomobilde ilk kez sunulacak 10 ileri otomatik şanzımanıyla teknoloji gösterisi de yapıyor. bu modelin aynı zamanda hibrit motorlu olan lc 500h versiyonu da satışa sunulacak.
20 kişilik çekim ekibiyle gerçekleştirilen kısa filmde, lc 500’ün dağ yollarının keskin virajlardaki performansı gösteriliyor. dünyanın en parlak dört projektörünün kullanıldığı çekimlerde, birçok farklı teknik kullanıldı.

lc 500’ün fark yaratan özellikleri arasında karbon fiber tavan, yüksekliği ayarlanabilen arka kanat ve magnezyum vites kulakçıkları gibi özellikler bulunuyor. 2016 detroit otomobil fuarı’nda gösterildikten sonra büyük beğeni toplayan lc 500, tanıtımının ardından birçok tasarım ödülü alarak otomobil tutkunlarını sabırsızlandırmaya başladı.
--- spoiler ---
25 yıllık deneyime sahip olan Takumi ustalarının el işçiliğiyle üretilen Lexus modeli.
Sürüş özellikleri ve ileri teknolojisiyle de öne çıkan LC 500, Lexus’un en gelişmiş hibrit teknolojisi olan "Multi Stage Hybrid / Çok Aşamalı Hibrit sistemi"ni, 3.5 litre V6 benzinli motorla birleştiriyor. 5.0 litrelik V8 benzinli versiyonu ise, lüks bir otomobilde ilk kez sunulacak olan 10 kademeli otomatik şanzımanla buluşturuyor.
tasarım ve dizaynda takumi işçiliğinin makinelere ağır bastığı modeldir. lexus da bunu çok güzel anlatmış:

--- spoiler ---
2017’de türkiye’de ve tüm dünyada satılmaya başlayacak olan lexus’un yeni süper coupe modeli lc 500, sıra dışı özelliklerinin yanı sıra yüksek performanslı sürüşüyle dikkat çekiyor. lf-fc konseptine çok yakın bir tasarımda üretilen lc 500, lexus’un mühendis ve tasarımcı ekibinin yakın çalışmasıyla şimdiden pek çok ödülün de sahibi oldu.

robotlar ve bilgisayar sistemleri otomobil üretiminin temelini oluştursa da, lexus’da el işçiliği, en yüksek kaliteyi sağlamak adına en önemli unsur olmaya devam ediyor. lc 500’de de lexus’un yüksek kalitedeki işçiliği hemen fark ediliyor. lexus, sahip olduğu bu üstün kaliteyi çok üstün yeteneklere sahip olan usta zanaatkarlarına “takumi ustalarına” borçlu.

kalite aşamasının en önemli parçası olan takumi ustaları, boyanın hatasız olmasından elle yapılan deri döşemenin dikişlerinin kusursuz olmasına kadar birçok detayı gözden geçiriyor. takumi ustalarının yetenekleri o kadar üst seviyededir ki, hareketleri dijitalleştirilip, aracın dış yüzeyini boyayan robot programlarına uygulanmıştır. ayrıca takumi ustaları, kulaklarını da kullanarak motorların sorunsuz bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorlar.

gurur ve tutkuyla çalışan, en az 25 yıllık deneyime sahip olan takumi ustalarının el işçiliğiyle üretilen lc 500, her detayında gösterilen yüksek ilgiyle birlikte kusursuz bir süper spor otomobil olarak göz dolduruyor. takumi ustaları, lexus lc 500’ün hatasız üretimi motordan, kabin parçalarına ve derilerin dikilmesine kadar her noktada üretime dahil oluyor.

sürüş özellikleri ve ileri teknolojisiyle de öne çıkan lc, lexus’un en gelişmiş hibrit teknolojisi olan multi stage hybrid / çok aşamalı hibrit sistemini, 3.5 litre v6 benzinli motorla birleştiriyor. 5.0 litrelik v8 benzinli versiyonu ise, lüks bir otomobilde ilk kez sunulacak olan 10 kademeli otomatik şanzımanla buluşturuyor.
--- spoiler ---
Kendisi hedeflerimden biridir.
lanet olası v8 sesi için alabileceğim otomobil. keza artık böylesi pek bulunmuyor.
Ocak ayındaki Detroit Fuarı'nda tanıtımı yapılacak otomobildir. 5.0 lt'lik atmosferik V8'i 471 bg güç üretiyor ve 10 ileri otomatik şanzımana sahip.

Tasarımıyla dikkat çekiyor, son dönemlerin en güzel tasarımına sahip coupe diyebilirim. Harika çizgileri var, Lexus tasarımcıları gerçekten iyi iş çıkarmışlar.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri