(bkz: overrated)
son dönem formula 1 sporunun en iyi pilotu. bunu hem pilotajına hem de mağlup ettiği takım arkadaşlarına bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

kendisi formula 1 tarihinin saf hız bakımından en hızlı pilotlarının başında gelir. aracının yavaş olduğu sezonda bile galibiyet alan bir kaliteye sahiptir. bunun yanında şimdiye dek yarıştığı her sezonda galibiyet alabilecek kadar harikulade performansa da sahiptir. aynı zamanda günümüz formula 1 yarışlarında sıralama turlarının en başarılı pilotudur. aracına güvendiği her pistte altındaki aracının suyunu çıkarabilen bir yeteneğe de sahiptir.


forbes'e göre 46 milyon dolarlık yıllık geliri ile dünyanın en çok kazanan 11. sporcusu ve f1 dünyasının en çok kazanan ismi olan pilot.
kendi supercarını yapmaya niyetlenmiş pilot.

küçükken motosikletlere ilgisini olduğunu ve birgün babasının eve go kart almasıyla hayatının değiştiğini söylemiş.

genellikle yarış motivasyonunu mercedes'in birincilik kazanması halinde vereceği araba ödülleri sağlıyormuş. bugatti'ye saygı duyduğunu ancak iç içe geçirilen iki motorun kendisine cazip gelmediği eklemiş. ben daha old school'um diyor. bir v8 veya v10 motorun sesini daha etkileyici bulduğunu ifade etmiş. kendi tecrübesiyle bezeli yüksek devir çevirebilen bir supercar hayaliymiş. bu şekilde piyasaya atılan birçok eski pilot mevcut aslında. bakalım hamilton neler yapabilecek...
yarışmakta olan en yetenekli f1 pilotu. kullandığı teknikler çok fazla ve hepsini bir arada kombine bir şekilde kullanabiliyor.
kariyerini nico rosberg'le kavga ede ede çarçur etmekte olan pilot. bırak abicim, işine bak sen. yeteneklisin işte, alır yürürsün.
Yiğidi öldür hakkını yeme adam sürüyor.
mercedes-amg black series hastası olan kişi. muhtemelen yapacağı arabanın adı da mercedes-amg lh olur.
mercedes-amg ile birlikte kendi aracını üretmek istediğini söyleyen formula 1 pilotu. iki markanın da yaptığı araçları çok beğendiğini ve kendi arabasını onlarla birlikte üretmek istediğini belirtmiş. geçtiğimiz günlerde de zaten mercedes amg gt-rın reklam filminde oynamıştı. "o araç bana geldiğinde zaten bitmişti ama bir sonraki model için, şunu ekleyelim, şunu çıkaralım gibi şeyler demek isterdim demiş."
Macaristan GP'sini kazanarak sezondaki beşinci, kariyerinin 48'inci galibiyetine ulaştı. Pilotlar şampiyonasında liderliği ele geçirdi ve dördüncü şampiyonluğu için iyi bir moral elde etti. Sezonun sonuna çok var ama böyle giderse yine şampiyon olacaktır...
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri