Uzun zamandır, kartingden beri arkadaş olan bu ikilinin aynı takımda rekabet etmelerini görmek güzel oldu. Ayrıca F1'deki rekabetin ne kadar sert olduğunu ve uzun yıllara yayılmış olan bu dostluğu bile nasıl etkileyebileceğini gösterdi.

Lewis daha sıra dışı bir pilot olarak görünen isim. Otomobilden her daim maksimumu çıkartabiliyor ve sıralamalarda gerçekten çok hızlı. Buna rağmen Nico 2014'te sıralamalarda Lewis'i geçmeyi başarmıştı ama 2015'te ezici bir üstünlük sağladı Hamilton.

Nico ise Lewis'le takım arkadaşı olduktan sonra kendini çok geliştiren bir pilot oldu ve bunu her fırsatta yapmaya devam ediyor. Onunla çalışan herkes garajda Lewis'ten çok daha uzun saatler kaldığını ve tüm dataları en ince ayrıntısına kadar incelediğini söylüyor. Bu anlamda Nico biraz daha matematiksel bir yaklaşıma sahipken, Lewis bu tip detaylarla çok boğulmayıp tamamen hissiyatıyla otomobili sürüyor. İşin ilginci Nico'nun bu analizlerinden yaptığı çıkarımlardan sonra sürüşünü buna göre adapte edebilmesi.

Yarışta Lewis kadar agresif değil ve geçemeyeceğini anladığında bununla uğraşmaktan vazgeçen bir yapısı var. Lewis ise tamamen 'ya geç ya yarış dışı kal' mantığıyla hareket eden, böyle olunca da daha çok dikkat çeken ve spekteküler olan bir isim.

Tercihim her anlamda Lewis olurdu ama onu zorlayacak en başarılı isim olan Nico'yu da yanında oturturdum. Çünkü Lewis'i zorladığınızda ortaya bir canavar çıkıyor ama bunu yapabilecek bir takım arkadaşı gerekiyor. Mercedes'in ikilisi bu anlamda gridin en iyi ikilisi olabilir...
tümünü gör
ilgili galeri