Yetenek olarak bakıcak olursak Lewis önde olur fakat Rosberg de hafife alınıcak pilot değil. Hamilton bu sezon bunun bedelini ödüyor biraz da. Geçen sezon sonu ben istemediğim sürece kimse kazanamaz lafından sonra kendisine boyun eğmiş olan Rosberg gitti, yerine gerçek bir şampiyon gibi süren Rosberg geldi. İspanya GP'sindeki kazada eski Rosberg olsa geri çekilirdi fakat Hamiltona dişini göstermiş oldu. Bu sezon Ferrari ve Red Bull unda oyuna girmesiyle beraber şampiyonayı Rosberg'in kazanıcağını düşünmekteyim. Bunun nedeni de diğer takımlar yaklaştıkça Mercedes'in rahatlığı ortadan kalkıcak ve stres arttıkça Hamiltonun hata yapma ihtimali artıcak.

Hamilton saf hız olarak çok iyi olmasına rağmen baskı altında hata yapabilen bir pilot. 2011 senesini kız arkadaşından ayrıldığı için çöpe atabilecek kadar kafası karışabiliyor öte yandan Rosberg ise alman disipliniyle beraber makine gibi çalışıyor ve tahminimce Schumacher'den öğrendikleri ona bu sene yardımcı olacaktır özellikle psikolojik anlamda.

Hamilton partilerden galalara; rapçilerden mankenlere olan hayatına devam ettiği sürece Rosberg'i bundan sonra yenebileceğini düşünmüyorum. Lewis'in bu yönünü dengeleyen iki faktör de(Ron Dennis ve Nicole Scherzinger) olmadığına göre düzelebileceğini düşünmüyorum.

Sonuç olarak eğer takımıma bu iki pilottan birini seçmem gerekseydi bu Nico Rosberg olurdu.
tümünü gör
ilgili galeri