Lewis Carl Hamilton isminde 1985 doğumlu olan Formula 1 yarışçısı.
Abimizin en büyük özelliği hemen hemen tüm teknikleri kombine şekilde kullanabilmesidir.
161 yarışta 40 kez birinci olmuştur. 2015 Formula 1 Şampiyonası'nda da şampiyon olmuştur.
üç kez dünya şampiyonu olmuş ingiliz formula 1 pilotu.

henüz 9 yaşındayken “mercedes-benz genç pilot yetiştirme programı”nı imzalamış, 2006’da gp2 serisinde şampiyon olduktan sonra vodafone mclaren mercedes’e transfer olmuş ve formula 1’de yarışmaya başlamıştır.

2007’den bu yana yarıştığı formula 1’de 3 kez şampiyonluk yaşamıştır. bunlardan ilkini 2008’de gerçekleştirdiğinde henüz 23 yaşındaydı ve o yıla kadar fernando alonso’ya ait olan “en genç dünya şampiyonu olma” unvanını ele geçirmişti. 2014 ve 2015’te de yine mercedes’le şampiyon olmuştur.
formula 1’de yarışan ilk siyahi pilottur.
Mercedes'in kendisini 9 yaşındayken alması ve yetiştirmesi efsanesinde ne kadar doğruluk payı var bilmesem de doğru olan paylarına teker teker saygı duyduğum pilottur. Bu hem bir marka için çok büyük atılımdır hem de bir çocuğun tüm geleceği için.
eski formula 1 pilotu jackie stewart’a göre dördüncü şampiyonluğunun ardından emekli olabilirmiş.
bu sene şampiyonluğun en güçlü adayı hamilton. bu açıklamaya göre bu yıl şampiyon olduktan sonra pistlerden çekilip müzik işine girebilirmiş. çok ilginç bir hikaye çıkabilir diye düşünüyorum.
Hali hazırda snapchat'ten müzik işine girdiğini belli eden formula 1 pilotu.
Isterse 13 kez şampiyon olsun benim gözümde sıradan bir pilot. Ne zaman geriye düşse rosberg beni itti der izleyenler bilir.
Mercedes bu kadar dominant bir araba uretmeseydi kim tanırdı Hamilton u manor pilotlarını oturt onlarda birinci olur
Hiç bir zaman bir Alonso ya da Vettel olamaz
Günlük hayatında Pagani kullanıcısı. Zonda'sı vardı da üstüne Huayra'ya geçti mi bilmiyorum. Bir ara onunla da videolar koyuyordu.
"rengim nedeniyle iki kat fazla çalışmam gerekti" diyen formula 1'in ilk siyahi pilotu.

--- spoiler ---
“spordaki bu denli başarılı ilk siyahi aile biz olduğumuzdan, bugün olduğum yere gelebilmek için daima iki kat fazla çalışmam gerektiğini ve iki kat daha nazik ve mütevazı olmak gerektiğini düşünüyordum.”
--- spoiler ---
takım arkadaşı nico rosberg'le arasındaki kavganın giderek büyüdüğü f1 pilotu.

sezon başından bu yana takım içindeki mühendislerin kendi aracını sabote edip, nico rosberg'in lehine çalıştıklarını iddia edip duruyor. her ne kadar patron niki lauda bunun böyle olmadığını, lewis'in nico'yu kıskandığını ima etse de aynı takımın iki aracında bu kadar fark olması ilginç bir tesadüf olsa gerek. niki lauda her ne kadar hamilton'ın pilotaj hatalarından kaybettiğini söylese de durum pek öyle değil bence. 11. başladığı yarışı bile 2. bitiren bir adamdan söz ediyoruz burada.

öte yandan son kaza olayında ortalık iyice karıştı. artık demeç savaşlarından ziyade, pistte birbirlerine girmeye başladılar. bu mercedes için hiç iyi değil belki ama hamilton bu hırs düellosunda sonunda kazanan taraf olabilir.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri