Otomobili durur pozisyondan en hızlı şekilde ileri fırlaması için tasarlanmış, motor devrini belli bir rpm'de tutmaya yarayan sistemdir. Genellikle otomatik vites otomobillerde fren ve gaza aynı anda basınca devreye girer.

Carrera 4s'de yaptıktan sonra dilimi yutmama sebebiyet veren özel kalkış sistemi.
benim araba da yapar mı dememe sebep olan hede
ford mondeo IV
Bmw m4'te burnout yapmaktan başka bir işe yaramayan özellik(pist harici)
özellikle awd araçlarda farkını fazlasıyla hissedebildiğimiz elektronik destek sistemi.
Türkiye'de satılan standart diyebileceğimiz otomobiller arasında kompakt c segment otomobili Alfa Romeo Giulietta'nın 1.4 MultiAir 170 bg TCT şanzımanlı modelinde yer alan sistem.

DNA'de Dynamic modu seçildikten sonra vites manuele alınır ve bir kez direksiyondan arkası kulakçıklardan ya da vites kolundan (-) yapıldıktan sonra, frene basılı tutulurken gaza da basılır. Frenden ayağınızı kaldırmanızla beraber araç öne doğru şahlanarak atılır.
Arabaya "yürü ya kulum" emri vermektir bir nevi. Hiç yapmadım fakat izlemesi de sanırım bir o kadar keyifli ki YouTube'a aynı videonun 10 saatlik versiyonunu koysalar izlerim.
Sport şanzıman seçeneği olan tüm BMW modellerinde yer alan sistem.
Aklıma direkt olarak porsche 991.2 turbo s i getiren sistemdir. 580 hp'lik turbolu motor, 1600 kg dan ağır bir aracı bu sistemle 2.8 saniyede 100 km/h ye ulaştırıyor. Mükemmel.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri