lassa'nın hafif ticari araçlar için ürettiği yaz lastiğidir. hakkında bir basın bülteni vardır ve şöyledir:

--- spoiler ---
brisa’nın öncü markası lassa, hafif ticari araç yaz lastiği segmentinde zorlu yollara meydan okuyan transway ailesi için yeni nesil transway 2’yi geliştirdi. transway 2, emniyet, yakıt verimliliği ve sağlamlıkta çok daha yüksek bir performans sunuyor.

lassa’nın yeni nesil hafif ticari araç̧ yaz lastiği transway 2, zorlu yol koşullarına meydan okuması için geliştirildi.

bu serinin ilk modeli olan transway’e göre emniyet, yakıt verimliliği ve sağlamlıkta daha yüksek bir performans gösteren transway 2 ile ıslak zemin frende %2, ıslak viraj tutuşunda %8; kuru zemin fren performansında ise %6 daha iyi bir sonuç elde ediliyor. transway 2 aynı zamanda iyileştirilmiş yuvarlanma direnci ile daha düşük yakıt sarfiyatı sağlıyor. güçlendirilmiş topuk yapısı ve artırılmış blok direnci ile de transway 2, çok daha dayanıklı ve sağlam.

transway 2, 20 farklı ebatta pazara sunuluyor, ağustos ayı itibariyle bu yeni nesil lastiğin 9 ebatta satışlarına başlandı.
--- spoiler ---
türkiye pazarını çok iyi bilen lassa'nın, yurtdışında da çok beğenilen lastiğidir. tabi ölücü hafif ticari şoförleri gidip ikinci el lastikleri buna tercih edeceklerdir, orası ayrı bir mevzu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri