Hothatch denince akla ilk gelen otomobillerden biri. Markanın en efsane yıllarının en efsane otomobili olması tam olarak bu durumun sebebi zaten. 1979 yılında 4 çeker bir prototipinin üretilmesi ile proje hayata geçmiş oldu.

İlk üretimi ve piyasaya sürülmesi 1986 yılına denk geliyor, 4wd ve 2 litrelik bir motora sahip olup tam 165 beygir güç üretiyordu. Dönemine göre ciddi hızlı ve ciddi yol tutan bir araba olması zaten onu efsaneleştiren.

Bu 8v motordan 16v bir motora geçildi ve güç 185 beygire çıktı. Atmosferik motor ile buraya kadardı, turbo beslemeli bir ünite üretildi ve güç 200 beygire çıktı. Rallilerin hemen hemen hepsini kazandı, tarihe adını altın harfler ile yazdırdı.

Virajlarda arkadan çekiş bir otomobil gibi davranması onu çok eğlenceli yapar, petrolhead herkesin en azından 1 kilometre kullanmasını dilerim.

Lancia Delta integrale teknik özellikleri
hızlı yaşayıp genç ölen model. keşke 2000'lere gelebilseydi. aklımda kalan dokundu mu uçan bir araba olarak kaldı hep. küçük olduğumdan gözümde çok mu büyütmüştüm diyorum. yok yok kesinlikle gerek görünümü, gerek gücü ve gerekse yol tutuşu ile 10 numara bir hot hatch'di.
Her wrcseverin sevip saydığı zamanın efsane otomobili.

1987-1992 yılları arasında wrc'de çılgın atmıştır.
türkiye'de temiz örneklerine bir ev parası istenmekte olan otomobil. yedek parça sıkıntısı da çok, genellikle bulgaristan ve arnavutluk'ta pert olmuş otomobillerin yedek parçaları toplanıyor.
Fiat Tipo şasisi üzerine kurulan model. Hem kendisi, hem de platformu efsanedir.

Yukarıda bahsedilen 2.0 turbo motorun tasarımı Ferrari'nin güç ünitelerinde imzası bulunan Aurelio Lampredi'ye ait olması lazım. En azından 8v versiyonu.

Evoluzione II versiyonunda güç 215 bg, tork 314 Nm.

Ya bunları geçmek lazım... kendisi müthiş bir makine. Umarım bir gün kullanma şansım olur...

bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri