İlk gördüğümde 'çok aptalca' bulduğum, daha sonra ısınmaya başladığım, teknik detaylarını okuyunca aşık olduğum arabadır.

6.5 litrelik V12 motor tam 750 beygir üretiyor, 0 - 100 km/s hızlanması ise sadece 2.9 saniye.
Maksimum sürat sınırlandırılmış olarak 355 km/s.
İspanyolca zehir anlamına gelen Veneno komple karbon fiberden üretilmiş.
satış fiyatı ise 5.3 milyon dolar.
Haldex'in 4 çeker sistemini kullanan arabadır. Tabii bunun sebebi Lambo'nin volkswagen group'a dahil olması. 690 Nm tork - 750 beygir üreten motorun sıkıştırma oranı ise 11.8. Direksiyonun ağırlığını sürücü kendi ayarlayabiliyor, aynı şekilde vites atma hızına da müdahalede bulunabiliyor. Ön lastikler 255/30 R20 iken arka tekerlekler 355/25 R21 ölçülerinde. Önde 6 piston arkada ise 4 piston kaliper kullanılmış. Toplam 1490 kilogram ağırlığa sahip, kilo/beygir oranı ise 1.99 kg/CV.
"Alet lanet"
"alet ateş ediyor" gibi sözleri anlık olarak ağzınızdan çıkarabilecek supercar.
Dünyanın en çirkin, en gereksiz, en boş beleş arabası.
Ayrıca japon animesinden çakmadır.
Kanıt.
2013 ile 2014 yılları arasında üretimi yapılan ve lamborghini markasının 50. yılına özel olarak imal edilen araba.

lamborghini aventador bazlı arabadan sadece beş örnek üretildi. bunların ikisi firmada kalırken; diğer üçü ise daha satışa çıkmadan önceden sipariş ile sahiplerini buldu. firmada kalan bu iki canavar hâli hazırda lambo müzesinde sergilenmekteymiş.
Sıcak para tatlı geldiğinden olsa gerek üstü açık spider versiyonu 9 adet üretilmiştir. Coupe formunda satışa sunulan üçlü ise İtalyan bayrağı tricolore'ye ithafen üç ayrı renkte üretilmiştir (gelecekte para edecek detaylar bunlar..).
şu aralar fiyatı 11 milyon dolar seviyelerinde seyreden canavar. tek özelliği az kullanılmış ve sadece 840 km yol yapmış olmasıymış.

yastık altında bekleyip değer kazanan altın bilezik gibi. yeni ve sınırlı sayıda çıkan supercarlara bazı kesimin neden açlıktan çıkmış gibi saldırmasını daha iyi açıklıyor. adamlar resmen ticarete çevirmiş olayı.
Roadster versiyonundan 9 adet üretilen araba.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri