2018'te satılmaya başlanacak olan Lamborghini'nin suv modelidir.

Tüm markaların suv - crossover gibi segmentlerde otomobil üretmeye başlamasını sevmesem de, kar edebilmek için yapmak zorunda olduklarını da anlamak zorunda olduğumu biliyorum.

Bu suv’un V8 twin-turbo bir motora sahip olması planlanıyor.

Audi Q7 ile aynı fabrikada üretilmesi planlanıyormuş, bir çok parçaları da ortak olabilirmiş.

Zannetmiyorum ki ülkemizde satsın ama büyük konuşmamak gerek.
segmentindeki en hızlı araba olacağı iddia edilen müstakbel lamborghini modeli. 2018 cenova otomobil fuarında takdim edilecekmiş.

4000cc twin turbo v8 motoruyla 0-100 km/h hızlanmasını dört saniyenin altında tamamlayacak diyorlar. ki aynı segmentte yer alan bentley bentayga (4.1s), porsche cayenne turbo s (4.1s) ve bmw x6 m (4.2s) ile tamamlayabiliyor. bu veriler ışığında italyanların yepyeni bir soluk getireceği aşikar.

bir de v6 hybrid motor seçeneğinin eklenmesi düşünülüyormuş. hatta en hafif ve en iyi aerodinamiğe sahip olacak bu araç için "rakibi olmayacak çünkü yepyeni bir segment yaratacak" iddiasında bulunuyorlar.

bakalım çıkınca neler olacak?
lamborgini'nin bu hamlesine ferrari'nin ne cevap vereceğini merakla beklediğim araba. her seferinde inkar ediyorlar bizim öyle bir projemiz yok diye. lambo pastayı götürürken, ferrari'nin bakıp izleyeceğini hiç sanmıyorum.
başlangıçta traktör üreten bir firmadan geç kalmış bir hamle. ferrari ile kıyaslamak yersiz.
Devir gerçekten değişiyor dedirten Lamborghini modeli.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri