2018'te satılmaya başlanacak olan Lamborghini'nin suv modelidir.

Tüm markaların suv - crossover gibi segmentlerde otomobil üretmeye başlamasını sevmesem de, kar edebilmek için yapmak zorunda olduklarını da anlamak zorunda olduğumu biliyorum.

Bu suv’un V8 twin-turbo bir motora sahip olması planlanıyor.

Audi Q7 ile aynı fabrikada üretilmesi planlanıyormuş, bir çok parçaları da ortak olabilirmiş.

Zannetmiyorum ki ülkemizde satsın ama büyük konuşmamak gerek.
segmentindeki en hızlı araba olacağı iddia edilen müstakbel lamborghini modeli. 2018 cenova otomobil fuarında takdim edilecekmiş.

4000cc twin turbo v8 motoruyla 0-100 km/h hızlanmasını dört saniyenin altında tamamlayacak diyorlar. ki aynı segmentte yer alan bentley bentayga (4.1s), porsche cayenne turbo s (4.1s) ve bmw x6 m (4.2s) ile tamamlayabiliyor. bu veriler ışığında italyanların yepyeni bir soluk getireceği aşikar.

bir de v6 hybrid motor seçeneğinin eklenmesi düşünülüyormuş. hatta en hafif ve en iyi aerodinamiğe sahip olacak bu araç için "rakibi olmayacak çünkü yepyeni bir segment yaratacak" iddiasında bulunuyorlar.

bakalım çıkınca neler olacak?
lamborgini'nin bu hamlesine ferrari'nin ne cevap vereceğini merakla beklediğim araba. her seferinde inkar ediyorlar bizim öyle bir projemiz yok diye. lambo pastayı götürürken, ferrari'nin bakıp izleyeceğini hiç sanmıyorum.
başlangıçta traktör üreten bir firmadan geç kalmış bir hamle. ferrari ile kıyaslamak yersiz.
Devir gerçekten değişiyor dedirten Lamborghini modeli.
Audi Q7 postu altında casus fotoğrafları internete düşmüştür. Böylece beklendiği gibi Vag grubunun büyük SUV'ları ile aynı platform üzerine üretileceği netleşmiştir

(bkz: Audi Q7)
(bkz: Bentley Bentayga)
(bkz: Porsche Cayenne)
(bkz: Volkswagen Touareg)
forza horizon 3 adlı oyunda gazlayabildiğiniz araç
Geçmişte de suv üretmiş (bkz: lamborghini lm002) bir spor otomobil üreticisinin bu pazara geri dönüşünü haber veren otomobildir. Bu tip üreticilere suv modelleri pek konduramasamda gönlümden geçen en azından bir lamborghini geleneği sayılabilecek şekilde v12 motora sahip olmasıydı ama pek olası gözükmüyor.
ilk defa gördüğüm fotolardan ilk bakışta evoque çizgileri gördüğüm jipimsi.
Son olarak markanın tek hibrit opsiyonu sunulacak modeli olduğu duyurulan SUV. Prizden şarj olabilen hibrit sistemine (bkz: plug-in hybrid) sahip olacak model Lamborghini Asterion Concept'inin de büyük ihtimal üretim ihtimalini ortadan kaldırdı (tabii akıllarında hala dört kapılı bir lambo coupe üretme fikri kalmadıysa).
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri