Diablo'dan sonra çıkan Lamborghini tarihinin en önemli modellerinden biridir. V12 geleneğine uygun üretilen, Gallardo'nun büyük abisi otomobil.
adını, ispanyol bask bölgesindeki navarra'da doğmuş ve 1879 yılındaki dövüşle efsaneleşen murcielago isimli boğadan alır. arenada tam 24 kılıç darbesine rağmen ayakta kalmayı başarıp hırsla saldırmaya devam etmesiyle ünlenmiştir. sonunda matador nadir görülen bir harekete imza atarak boğayı öldürmüştür.

markanın kurucusu ferruccio lamborghini'nin boğa dövüşlerine olan düşkünlüğü ve boğanın efsaneleşmesi, italyan firmasının bu ekolden gelen araç isimlerine bir yenisini daha eklemesini sağlamıştır.
2002 yılında üretilmeye başlanmış olan, bir çok insan için 'en güzel lambo' ünvanını çoktan kazanmış otomobil.

Bir de roadster versiyonu bulunan bu otomobil; 6.2 litrelik bir V12 motora sahip. 4 çeker oluşu sayesinde sıfırdan kaldırılması durumunda boyun falan kırabilecek bir ivmelenme yakalayabiliyor.

Ayrıca bir çok otomobilde olmayan otomatik - manuel şanzıman seçeneği de bulunuyor. Hem atmosferik hem manuel vites bir murscielago için cinayet bile işleyebilirim.
Bol bol yanan otomobildir kendisi.
lamborghini diablo'yu çirkin bulup markaya burun kıvıranları yola getiren supercar. sen ne güzel birşeysin.
supercar'ın tanımı. acayip şekillere bürünen yeni nesillerine baktığımda üzülüyorum.
iki ninenin lambo ile imtihanına konu olan model. sondaki amca da iyi iş attı ama.
emniyet kemerini (sürücü konumdayken) sol omzunuzun üzerinden değil de sağ omzunuzun üzerinden bağlamanız gereken insan üstü lamborghini otomobili. kemer başları iki koltuğun arasında yer alıyor ve tokaları takacağınız yer de haliyle koltukların dış tarafında kalıyor. Farklı bir alışkanlık gerektirir herhalde.
son günlerde oldukça tartışmalı bir kazaya imza atmış şaheser. öncelikle videomuz burada.

kimisi cgi olduğu kimisi ise kazanın nedeni üzerine birçok tartışma üretmiş. gelgelelim moskova yakınlarında gerçekleşen bu kaza gerçek. gerek kaza anında çekilen farklı açılara sahip dashcam görüntüleri ve kaza sonrası görüntüler bunu kanıtlıyor.

kaza nedeni üzerine doğan tartışmalar ise daha komik. awd olmasına karşın araba bu kadar güçlü olunca yolda tutmak zorlaşıyor. hele ki ıslak zeminde. makas atarken kontrol kaybı, aquaplaning veya oversteer yaşanabilir. bu arabayı diğeriyle bir tutmak mantıksız.
Kendisinin bir üst modeli olan 670-4 SV yi ring de geçen bi acayip süperspordur.
Lamborghini Murcielago lp640 ringde 7.40.00 dönerken,
Lamborghini Murcielago lp670 SV 7.42.00 dönmüştür. Bu şekilde, ilk defa bir geliştirme, halefine kıyasla yavaş kalmıştır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri