Yeni kral. Nürburgring de 6.52.01 dönen şaheser. 650hp lik atmosferik V10 ile 880 lik 918 den 5 saniye daha hızlı. Hemde hibrit desteği olmadan. Dünya artık eskisi gibi değil.
Şimdi de Ferrari, McLaren ve Porsche düşünsün :)
Huracan'ın hafifletilmiş versiyonudur. Tanıtımı Cenevre Fuarı'nda yapılacaktır.

Videoda rekor kırdığı turu görüyoruz ve gerçekten çok etkileyici bir derece bu. İşin ilginç yanı 918'i geçmesi bir yana, o dereceye LaFerrari ve P1 bile yetişememişti, nasıl oldu da atmosferik ve hibrit olmayan bir otomobil bunu 5 sn ile geçebildi?

Evet Lambo'nun daha önce yayınladığı videolardan bu otomobilde aktif aerodinamik çalışmalar yaptığını biliyoruz ama yine de bana ilginç geldi. Tanıtılsın, detaylar ortaya çıksın da görelim bakalım nasıl olduğunu...
videosunu ağzım açık izledim. gerçekten çok sağlam bir makine bizi bekliyor sanırım Cenevre'de.
Sanırım Performante'nin rekorunda bir hile varmış. Linkteki videoda hilenin nasıl yapıldığını gösteriyorlar. Bilmiyorum doğru mu ama atmosferik bir otomobilin 887 bg'lik, hibrit bir hiper sporun rekorunu geçebileceğine pek inanmamıştım, ki burada da görünüyor zaten.

Huracan Performante fake record.

Konuşulan videoyu inceledim, gerçekten de bir ekleme var. Yukarıda, başlığın yanına koyulan videoyu dikkatlice inceleyin ve 4:25'inci dakikasına çok dikkat edin. Otomobil 5'inci viteste giderken hızı 130'un altına inerken bir anda 180 küsura çıkıyor.

Sanırım Lambo rekor için attığı iki denemeyi birbirine birleştirmiş. Bu pist yarışlarında farklı pilotların en iyi sektör zamanlarının biraraya gelip "teorik en iyi zaman" mantığında lanse edilmesine benziyor. Aslında öyle bir tur yok ama en iyiler biraraya geldiğinde olabilir anlamında...

Bakalım yarın aracın tanıtımı var, orada konuşulacak mı bu konu?
Videonun başında 6 ekim 2016 tarihinde rekorun kırıldığı yazıyor. Araç, yola çıkabilme formunda değil, prototip halinde demek bu. Yani, herşey doğru ayarlanmamış olabilir. Göstergenin hatalı değer göstermesi gibi. Ancak lamborghini gibi bir firmanın o kadar reklamını yaptığı bir şey için böyle bi üçkağıtçılık yapmasına açıkçası ihtimal vermiyorum. Yine de aracın lansmanında fabrika ceo sunun ekstra bir takım şeyler anlatması gerekecektir.
Şu anda canlı yayında Cenevre'de lansmanı yapılan otomobildir. Yukarıdan videosunu izleyebilirsiniz.
Lamborghini kayıtlı verilerle gelmiş, sanırım hile yok ama bilemedim...
Yeni jenerasyonun cahilliğini ortaya koyan ring rekortmeni. Bu yeni yetmeler (sözüm yukarıdaki yazarlardan ziyade video üzernden kritik yapan youtuber kitlesine) sanıyor ki rekor süreleri ayfon kronometresi ile ölçülüyor; iki gopro takıp, gps verileri üzerinden doğru veri teyit edilebilecek. Bilmiyor ki gördüğü sadece görsellik amaçlı video Daha transponder ne telemetri verisi ne haberi yok aklınca açık bulacak...

Ha de ki "bunlar özel lastik kullanmış, bunlar stok motorun gücünü arttırmış öyle kırmışlar rekoru", bak o zaman tutarlı bi tez olur. Fakat burda yapılacak en ucuz, en komik hile ancak video editlemek, gps verilerini değiştirmek olurdu. Ahahah sanki ekran başında oyun oynuyo da bug bulduğunu zannediyo asdsafng.

Edit: Sözlükte alıngan yazarlarımız konumunun verdiği yetkiyi nitelikli entry yazmaktan aciz yazarlar için de kullansa (mesela benden sonraki ikinci, üçüncü entry) burası çok daha iyi bir yer olacaktır.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri