Frankfurt’da yapılan Autoshow 2015 öncesi Volkswagen grubun özel olarak tanıtımını gerçekleştirdiği, muhteşem İtalyan tasarım çizgilerine sahip hızlı cabrio. Uzun süren üretim çalışması sırasında Lamborghini’nin en çok satan üstü açık modeli haline geldi. Lamborghini Başkanı ve CEO'su Stephan Winkelmann Huracan’ı anlatırken “her şekilde selefi olan Gallardo’yu aşan bir model olmuştur” dedi. Göze ilk çarpan farklılığı aracın arka çamurluklar üzerinde yer alan hava girişleri ve motor kaputunun yeniden tasarlanmış olması. Huracan LP 610-4, performansıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Yaklaşık olarak 610 beygir gücü bünyesinde barındığı ve 5,2 litre hacimli olan V10 motor sayesinde neredeyse bir uçak hızında. 100km/s hıza 3,4 saniyede ulaşan araç, saatte ise maksimum olarak 324 kilometre hıza çıkıyor. Huracan, bu hıza 10,2 saniyede ulaşıyor. 7 vitesli çift debriyajlı otomatik şanzıman ile Lamborghini’nin en yeni spor otomobilinde yer alan tavan saatte ise 50 kilometre hızda açılıp kapanıyor. Geliştirilen aracının tavanının açılma ve kapanma süresi ise 17 saniye. Maksimum üstü açış sürücü konforu için akıllı aerodinamik çözümler sunan aracın kuru ağırlığı ise 1,542 kilogram. Ön / arka ağırlık dağılımı %43-%57 olan aracın yol tutuşu mükemmele yakın. Standart direksiyonu çok daha doğal hissediliyor ancak Lamborghini hala bir seçenek olarak Lamborghini Dinamik Direksiyon’u sunmaya devam ediyor.
2015 yılı bahar aylarında yollarda görmeye başladımız Huracan Spyder LP 610-4, yurt dışındaki fiyatı ile yaklaşık olarak vergiler hariç 187 bin euro ile satışta.
Huracan
Asena Erkin'e kocasının hediye alması ile tanıştığımız araba. Kendisi sonra marşpiyeli çaktı daha sonra da sattı zaten. Bunları saymazsak lanet olası araba çok güzel, bayılıyorum.
kullanmış olduğum uzay aracıdır. eskimesin, çizilmesin diye dokunmak bile istemiyor insan. dehşet-ül vahşet bir sesi var.. gidişi ve hissettirdikleri hakkında birşeyler yazmaya çalışmak bile komik. tarifi yok.
kısa boylular için bir arabadır kendisi. 185 boyumla baya bir sıkışıyorum.
son olarak zamanında ithal edip satmış biri olarak söylüyorum: bu arabada park sensörü ve geri görüş kamerası opsiyonel donanımdır. ve 6.000 euro'dur. altı bin. oyro..
ayrı bir cazibesi olduğuna inandığım italyan aygırı..
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri