Huracan Evo modelinin üstü açık versiyonudur. Resmi lansmanı bugün Cenevre Fuarı'nda yapılacaktır.

Coupe modele göre 120 kg daha ağır olan otomobil 0-100 km/s hızlanmasını 0.2 saniye gecikerek 3.1 saniyede tamamlıyor; 0-200 km/s ise 9.3 sn sürüyor.. Maksimum hızsa 325 km/s ile birebir aynı olmasıyla dikkat çekiyor.

5.2 litrelik, atmosferik V10 silindirli motora sahip Spyder 640 bg ve 600 Nm tork üretiyor.

Spyder’ın ekstra ağırlığı daha çok tavan açma mekanizmasından dolayı ortaya çıkıyor. Kumaş tavan 17 saniyede açılabilirken, 50 km/s hıza kadar da hareketli şekilde kullanılabiliyor. Otomobilde coupe kardeşinden farklı olarak koltukların arkasında yer alan gizli takla barları ve tavan açık olsa bile istendiğinde kapatılabilen arka cam gibi detaylar yer alıyor.

Huracan Evo Spyder’da arka lastiklerin dönmesini sağlayan sistem ve tork dağıtım altyapısı kullanılıyor. Lamborghini yeni modelin eskisine göre beş misli daha çok yere basma gücü ürettiğini açıklarken otomobilin aynı zamanda son derece konforlu ve olabildiğince rüzgar sesinden arındırılmış bir kabine sahip olduğunun altını çiziyor.
İlginç şekilde resmi basın fotolarını beğenmediğim araçtır. Araç güzel olmasına güzel, hatta fantastik bir tasarıma sahip ama görseller neden böyle anlamadım...

Neyse canım, üstü açık bir Huracan'a kim hayır diyebilir ki? Düşünsenize üstünü açıyorsunuz, sırtınızda 640 bg'lik bir V10 sizi bekliyor. Düşüncesi bile fantastik yaw.

Nedense ilk çıktığı zamandan beri çok ısınamadığım Huracan'e bakış açımı değiştirmiş araç.
Arkası coupe evoya göre daha güzel duruyor,sevdim
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri