Lamborghini Huracan'ın makyajlanmış versiyonudur.

Makyaj işleminde tasarım, şasi, motor ve teknoloji gibi konularda eklemeler yapılmış.

Tasarımda önde daha geniş hava girişlerine sahip olan tampon, farlar ve splitter dikkat çekerken yan kısımda da genişletilmiş hava girişleri ve yeni tasarımlı 20 inç jantlar yer alıyor. Arkada en çok göze çarpan detaylarsa yukarıda konumlandırılmış çift egzoz çıkışı, boydan boya uzanan bir ızgara ve daha iyi yere basma gücü üreten spoyler olarak görünüyor. Ayrıca otomobilin tabanı da daha az sürtünme oluşturması için elden geçirilmiş.

Yine 5.2 litrelik, atmosferik V10 silindirli motorla devam eden model eskisine göre 30 bg ekstra güç (640 bg) ve 40 Nm daha fazla tork (600 Nm) üretiyor. Yedi ileri şanzıman ve dört çeker sistemiyle gücünü aktaran otomobilin 0-100 km/s hızlanması 2.9 saniye (eskisine göre 0.3 sn daha hızlı) sürerken 0-200 km/s hızlanma sadece 9.0 saniyede tamamlanıyor. Maksimum hızsa 325 km/s.

Otomobilin dört çeker sistemi elden geçirilirken arka lastiklerin dönmesini sağlayan sisteme yer verilmiş ve tork dağıtım sistemi eklenmiş. Ayrıca LDVI (Lamborghini new Dinamica Veicolo Integrata) adı verilen yeni teknoloji otomobilde yer alıyor. Bu sistem hızlanma ve yol şartları gibi değişkenleri analiz ederek çekiş kontrol, tork dağıtımı ve adaptif süspansiyon ayarlarını değiştiren bir altyapıya sahip.

Kabinde 8.4 inç genişliğinde Infotaintment ekranında artık Apple CarPlay destekleniyor ancak şimdilik Android Auto sistemleri ile ilgili netlik yok. Kullanıcılar için daha geniş kişiselleştirme seçeneği sunulurken daha çok Alcantara ve deri kullanımı gözlerden kaçmıyor.

Markanın sevilen ANIMA adı verdiği sürüş modu düğmesi yeni Huracan’da geri döndü. Strada, Sport ve Corsa isimli üç sürüş modu kullanıcılar için sunuluyor.
Hala atmosferik motorla üretilmesinden dolayı gönüllerimizde ayrı yeri olan otomobildir. Litre başına 123 bg güç üretmesiyle bu motor ayrıca özel bir ünitedir.

O arka tampon ne olm? Performantede gayet güzeldi,Svjde hafiften batırdılar da bunda sıvamışlar resmen,param olsa sırf o arka tampon yüzünden 488 ya da f8 tributo diyelim ondan alırdım
Boyutsal Verileri ve motor/güç açısından kendisine rakip olmuş ferrari’lerden (488 gtb, f8 tributo) bariz daha iyi olduğunu düşündüğüm lamborghini modeli. V10’una, dörtçeker’ine kurban.
Dipnot : almayı düşünen süper zengin arkadaşlar varsa, lütfen “arancio xanto” rengini alın da, Şehirde görünce, kulağımız gibi gözümüz de bayram etsin.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri