İtalyan üretici Lamborghini’nin efsane modeli Gallardo 10 yıllık üretim bandı hayatı boyunca tamı tamına 33 farklı özelleştirilmiş modeli üretildi. Örnek olarak 3 adet üretilen Singapur özel serisi verilebilir. 14.022 adet ile Lamborghini’nin tarihinde en çok satan otomobil oldu, dünyada en çok modifiye edilen supercar oldu.

Üretim bandından en son çıkan Gallardo Sant’ Agata Bolognese fabrikasında “Rosso Mars” renk adında kırmızı bir LP 570-4 Performante Spyder olup Çinde özel bir kolleksiyoncu için hiç kullanılmamak üzere sergilenmek için üretildi, üretim hayatı boyunca hiç bir çalışanı değişmedi. Tüm otomobiller aynı ekip tarafından elle üretildi ve üretimin durdurulmasıyla çoğu çalışanı işi bıraktı. Gallardo’nun ilk ve tek arkadan itişli modeli olan LP 550-2 kodlu aracı ünlü Lamborghini test pilotu Valentino Balboni’nin isteği üzerine üretti ve Lamborghini Gallardo LP 560-2 50° Anniversario’nun İtalyan üreticinin en son manuel şanzumanlı otomobili oldu.
underground racing adlı bir modifiye şirketinin elinde tam 2200hp üretecek hale getirilmiş şeytan.

firma gallardo lp 560-4 modelini baz almış. çelik egzoz, twin turbo, yeni tahliye kapakları, özel yapım hava filtreleri, yüksek hızlı akışkanlığa sahip su pompası, özel alaşım silindir başları ve yepyeni bir yakıt enjeksiyon sistemi...

özel yarış yakıtıyla krank milinde 2200hp çevirdiği görülmüş. 93 oktanlık sıradan bir yakıtta ise 1100hp'ye kadar ancak çıkabilmiş.

firma bu hayvanatı almak isteyenler için 199.995 sterlin fiyat biçmiş.
1500hp'lik bir versiyonunun karda yanlarken videoya çekilip internete koyulan model. o kadar modifiye işlemi yapmışsınız, karda drift yapmak nedir, allasen?
gibi en beğendiğim modeli dehşet verici bir otomobildir.(bkz: lamborghini gallardo lp570-4 super trofeo stradale)
Arkadan itiş kitleri bolca mevcut olan otomobildir.
Yeniden üretilecek olan Murcielago ile beraber Lamborghini'nin en'i.
Lamborghini'nin satış rakamları açısından en iddialı olduğu modeldir.
Benim favorim ise arkadan itişli tek Gallardo olan Lamborghini Gallardo LP550-2 Valentino Balboni'dir.
bunlar da ilginizi çekebilir