2016 geneva oto fuarında görücüye çıkması beklenen lamborghini'nin bugüne kadarki en güçlü modeli. markanın kurucusu ferruccio lamborghini'nin 100. doğum gününün onuruna sınırlı sayıda üretilmesi planlanan supercar.

adını meksika'nın ispanya'dan ayrılarak bağımsızlığını etmesinin ardından 100.yılını kutlarken özel olarak ürettiği sikke altından alır.

geçen yıl duyurulan projenin tam adı centenario lp770-4 idi. 40 tane üretilecek olan modelin 20 adet coupe ve 20 adet de roadster versiyonun yapılması düşünülüyormuş.

kaputun altında 6500cc'lik bir v12 motor olacak. lamborghini aventador'daki motorun biraz güçlendirilmiş hali. yaklaşık 750hp'lik bir canavar. model adındaki dört rakamı ise dört çeker olmasına atıf.

özel üretim lamborghini sesto elemento, lamborghini venono ve lamborghini reventon'a benzer ancak tamamen karbon fiber bir gövdeye de sahip olacakmış.

bugüne kadarki en hızlı lamborghini aracı olması beklenen arabanın inanılmaz bir dizaynı bulunuyor. tamamen aerodinamik yasaları üzerine kurulmuş ve bu yüzden kısmen çirkin olarak betimlenmesine karşın mükemmel bir mühendislik örneği. hava giriş çıkış kanalları, rüzgar koridorları...

en özel lamborghini modeli olacağından fiyatı yaklaşık 2.5 milyon dolar seviyelerinde olması bekleniyormuş.
tümünü gör