2016 geneva oto fuarında görücüye çıkması beklenen lamborghini'nin bugüne kadarki en güçlü modeli. markanın kurucusu ferruccio lamborghini'nin 100. doğum gününün onuruna sınırlı sayıda üretilmesi planlanan supercar.

adını meksika'nın ispanya'dan ayrılarak bağımsızlığını etmesinin ardından 100.yılını kutlarken özel olarak ürettiği sikke altından alır.

geçen yıl duyurulan projenin tam adı centenario lp770-4 idi. 40 tane üretilecek olan modelin 20 adet coupe ve 20 adet de roadster versiyonun yapılması düşünülüyormuş.

kaputun altında 6500cc'lik bir v12 motor olacak. lamborghini aventador'daki motorun biraz güçlendirilmiş hali. yaklaşık 750hp'lik bir canavar. model adındaki dört rakamı ise dört çeker olmasına atıf.

özel üretim lamborghini sesto elemento, lamborghini venono ve lamborghini reventon'a benzer ancak tamamen karbon fiber bir gövdeye de sahip olacakmış.

bugüne kadarki en hızlı lamborghini aracı olması beklenen arabanın inanılmaz bir dizaynı bulunuyor. tamamen aerodinamik yasaları üzerine kurulmuş ve bu yüzden kısmen çirkin olarak betimlenmesine karşın mükemmel bir mühendislik örneği. hava giriş çıkış kanalları, rüzgar koridorları...

en özel lamborghini modeli olacağından fiyatı yaklaşık 2.5 milyon dolar seviyelerinde olması bekleniyormuş.
1 mart'ta arz-ı endam edecek güzellik. alacak değiliz ama seviyoruz be abi...
100. yıl böyle kutlanır dediğim model. tanıtım videosu.
Cenevre oto fuarında tanıtılmıştır. Ferrucio Lamborghini'nin 100. doğum gününü kutlamak için tasarlanan otomobil 770HP'lik motora ve 1520 Kg'lık bir gövdeye sahiptir (1.97Kg/HP) .

Aracın gövdesi ve monokok tamamen karbon fiber ile üretilmiş. Araç dahili telemetri sistemleriyle geliyor ve sürücülerin performanslarını takip etmesine izin veriyor.

0-100 hızlanması 2.8 saniye ve maksimum hızı 360 Km/S civarında.

Centenario'dan yalnızca 20 Coupe ve 20 Roadster üretilmiş ve fiyatları 1.9 milyon usd'den başlıyor. Bu 40 araç da ilk günden satılmış durumda.
cenevre fuarından güzel bir inceleme videosu şurada olan canavar.
cenevre fuar alanından çıkarılıp tırına yüklenirken çekilen güzel bir videosu bulunan şaheser.
aşırı güzel ve insanın binmeye kıyamayacağı cinsten bir araç. allah sahibine bağışlasın.
satış fiyatı, vergiler hariç, 1.75 milyon euro olan psikopat alet.
Aktif arka kanada sahip manyak lamborghini. yüksek hızlarda 150 mm kadar yükselebiliyormuş bu arka kanat.
roadster olan versiyonunun üretimi 20 otomobil ile sınırlandırılmış olan, 760 beygirlik canavar. fiyat olarak da 1.75 milyon pound isteniyor.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir