Lamborghini Aventador S'in üstü açık versiyonudur, bugün tanıtılmıştır.

Frankfurt Fuarı'nda resmi olarak tanıtılacak olan otomobil, Aventador S Coupe'ye göre 50 kg ağırdır: 1625 kg. 6.5 litrekik V12 motor coupe'deki gibi 740 bg ve 690 Nm tork üretiyor ve 0-100 km/s hızlanmas 3.0 saniye sürüyor. Bu değer Coupe'den 0.1 saniye geride.

Roadster'da Coupe'deki gibi robotize, 7 ileri şanzıman, arka lastiklerin dönmesini sağlayan sistem, adaptif amortisörler ve EGO sürüş modu yer alıyor.

Tavan manuel olarak açılılabiliyor ve öndeki bölmesinde saklanabiliyor.

İtalya'nın son dönemde iki oratadan motorlu V12 silindirli roadster tanıtması da ilginç oldu. Diğeri neydi? Hemen hatırlayalım; Cenevre'de tanıtılan Pagani Huayra Roadster tabii ki.
Lamborghini'nin Frankfurt Fuarı'ndaki en büyük yeniliğidir.
Bir önceki nesil Aventador Roadsterden daha yakışıklı olmamakla birlikte yinede gönlümü kazanmış bir otomobildir. Ayrıca şu S lerde arka tekerin önündeki parçayı direk aşağıya indirmek yerine siyah bir boşluk bırakarak çapraz şekilde aşağıya indiren (yanlış bir tabirde bulundum belki ama anladınız siz) mühendisin ve buna hoop bilader bune böyle aq demeyen tüm Lamborghini çalışanların göz zevkini.. neyse. Aventador candır.
Olması gereken gibi olmuş bir araçtır. Kendisi lamborghini'den çok bir Lambo'dur. Olması gerektiği gibi.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri