lamborghini'nin ürettiği en hızlı ve aventador serisinin efsanevi superveloce ünvanını taşıyan modeli. ortadan yerleştirilmiş 6.5 litre hacimli 750 beygire ve 5500 rpm de 690 nm tork çevirmesini sağlayan bir v12 motora sahip olan dört tekerlekten çekiş sistemine sahip araç 0'dan 100 kilometre hıza 2.8 saniyede çıkarken ulaşabildiği maksimum sürat ise 350 km/h'dir.
araç, (bkz: nurburgring nordschleife )da 6:59:73 ile pisti tamamlayarak gelmiş geçmiş en hızlı ikinci legal seri üretim yol otomobili unvanına sahip olmuştur.
1.için (bkz: porsche 918 spyder )
Lamborghini'nin ürettiği en yetenekli otomobildir.

Ring video için: Link
keyifli bir tanıtım videosunu şuradan izleyebileceğimiz supercar.
40.000 dolarlık karbon kite sahip çılgın otomobil. 2 ayrı set halinde sunulan kitin detayları ise şöyle:

essentials karbon kit (15.525 dolar)
ön splitter
arka difizör
yan etekler

genişletilmiş karbon kit (22.275 dolar)
ön splitter
yan aynalar
etekler
arka difüzör
Yukarıdaki videoda rekorunu izleyebileceğimiz otomobildir.

Bir söylentiye göre Lamborghini aslında 918'in rekorunu geçebilecek potansiyeldeymiş ama kurum içi markanın en gelişmiş otomobili olan 918'ie geçmemesi için biraz geride kalması sağlanmış. Her ne kadar videoda bunu algılayamazsak da böyle bir olasılıktan söz ediliyor.
ring'de yedi dakikanın altına inebilmiş nadir araçlardan biri. radical'ın ütopik araçlarını saymazsak önünde bir 918 var. en yakın rakibi efsane dediğimizi nissan gt-r nismo. onun bile 10 saniye önünde yer alıyor. güç ve aerodinamiğin vücut bulmuş hali resmen.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri