Nürburgring’in yeni en hızlı “seri üretim modeli”dir. Derecesi 6:44.97’dir, porsche 911 gt2 rs’ten 2.33; huracan performante’den 7.04 sn daha hızlıdır.

Temel aldığı aventador lp 750-4 super veloce (sv) gibi 6.5 litrelik v12’den beslenen arkadaş söylentilere göre 760-780 bg arasında güç üretiyor.

Performante’deki aerodinamica lamborghini attiva adlı aktif aero paketinin ikinci versiyonunu taşır (ala 2.0) ve gövdesinde bolca hafif malzemeye yer verilmiştir.

Rekor videosunda görüldüğü kadarıyla gt2 rs’e göre ciddi bir ivmelenme farkı var, yavaş virajlarda porsche’ye karşı zaman kaybediliyor ancak hızlı virajlarda ibre lambo’da gibi. Bir de, turun muhtelif yerlerinde şanzımanın kafayı yediğini görüyoruz o da ilginçtir.

Nordschleife’de porsche’nin cevabı 992 jenerasyonuyla mı gelir yoksa yeni bir özel versiyon araya sıkışır mı, göreceğiz.
tabii o sondaki j’nin de jota olduğunu belirtelim. Cumhuriyet dönemi şairleri gibi isim... merhaba, ben Super Veloce Jota...
Turun hemen başında şanzımanın kendini boşa almasına rağmen rekor elde eden insafız otomobildir. Muhtemelen daha hızlı olabilirdi de teknik sıkıntı yaşadılar gibime geldi. Çünkü turu izlediğinizde otomobilin her an bir şey yaşayabilecek bir potansiyelde olduğunu hissediyorsunuz.

Bunun dışında rekor turunda gözle görülür hataların olduğu da bir gerçek. Kısacası Lambo rekoru elde etti ama daha iyi bir tur potansiyeli var. Modelin kamuflajsız halini henüz göremedik onu da yakın zamanda gösterecektir Lambo.
ağustos ayında Monterey Car Week'te tanıtılacak aracın kendisi. doğru dürüst entry giremez oldum yau :/
2 gün önce tanıtılmış arabadır
Genel duruşu güzel fakat arkadaki egzoz çıkışları yüzünden huracan perfomanteye benzemiş,orasını beğenmedim
Ha genel anlamda olağanüstü bir lambo olmuş,her zaman ki gibi
5 ay sonra gelen edit:Güzel görünüyor lan egzozlar
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri