Rusların efsane 4 çeker arazi aracıdır.Her bölgede her mevsim şartlarında çalışabilir.İlk üretildiğinden beri 3 kapılı olan modelin artık 5 kapılı varsiyonuda mevcut.Bunun yanında Urban adlı donanım seviyesi ile de caddelerde boy gösterecek.
Keçi gibi inada sahip olan arazi aracı. Fiyatına göre inanılmaz yeteneklidir, tırmanmak istediğiniz her yerden bir şekilde çıkmayı başarır. Bunu biraz da vücut ölçülerine borçlu kendisi.

Bunun dışında günlük kullanımda hayattan soğutur. Rezalet ağır bir direksiyon, kazık gibi pedallar, rahatsız ve desteksiz koltuklar vs. Biz kendisini böyle de sevebildik, deneyin derim.
Keçi gibi inatçı, rahatsız yani oldukça değişik duyguları içinde barındıran arazi aracı.
90'lı yılların harika arazi aracı. Beklenenin aksine son derece iyi arazi özellikleri vardır, ayrıca köşeli tasarımı ve basit mühendisliğiyle gönüllerde taht kurmuştur. Önce 1.6, makyajlı versiyondan itibaren 1.7 lt'lik motorlarla üretilmiştir.
Dağ keçisidir. Gerçek arazi aracıdır, yolda kalanını görmedim inanılmaz yeteneklidir. Kolay kolay bozulmaz, sizi üzmez. Günümüz araçlarına göre değil kendisinin zamanına göre donanım olarak geridir.

En kötü yanı yedek lastiğin motor kaputunun içinde yukarıda yer almasıdır, bu durum kaza esnasında lastiğin kafanızı kopartmasına sebep oluyor maalesef. Bu sebeple işi bilen Niva kullanıcıları ilk iş olarak stepneyi oradan alır başka yere koyarlar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri