Öncelikle tüm sözlük ahalisinin kurban bayramını tebrik ediyorum.

Eğer benim ailem gibi sizin ailenizde kurbanlık hayvanı kendisi kesip kendisi dağıtıyorsa ve bu dağıtım için kullanılacak araba sizin ise bir takım tavsiyelerim var. Zira dağıtım işini 5 dakika önce bitirdim.


İlk olarak dağıtılacak etler sağlam posete konulmuş olmalı. Sonrasında bagajın her yerini ve birazcık da yanlarını örtecek tek parça sağlam bir naylona ihtiyacınız var. Zira posete güven olmuyor. Etleri ayırdıktan sonra genellikde fakir semtlerine gidilir yani daracık sokaklar demek oluyor buda. Refleksleriniz kotuyse bu ise hic girmeyin çünkü sokaklar sizin evinizdekilerden çok daha tehlikeli her yerden çocuk fırlama ihtimali var.

Et dağıtımı bittikten sonra ise bayramın 1. Günü büyük ihtimalle oto yıkama bulamayacaksınız bunun için arabayı serin bir yere çekip bagajı açık bırakın. Hemen oto parfumu sıkarsanız berbat olur o yüzden minimum 30 dakika bekleyin havalansın. Havalanma isleminin ardından parfüm sıkıp 15 dakika daha bekleyin ve daha sonra serin golge bir yere bırakıp elleşmeyin.


Ciddi not: arabada et varken kesinlikle günese bırakmayın
Yararlı başlıktır. Ama ne kadar uğraşırsanız uğraşın o bagaja kan damlayacak yapacak birşey yok :)
Bagaj havuzu kullandığına şükrettirir.
bunlar da ilginizi çekebilir