Kuzey İrlandalı ralli pilotu.

Oldukça ilginç bir kariyere sahiptir çünkü diğer pilotların tersine yarışmaya çok geç başlamıştır. 1979 doğumlu, 2000 yılında başlıyor.

Makine mühendisi olan Meeke bilgisayar tasarımcısı olarak Ford Racing'de çalışmaya başladıktan sonra Colin McRae tarafından keşfedilip rallilerde boy göstermeye başlamıştır.

Önce JWRC'de yarışmış, ardından iki sezon 2009 ve 2010'da IRC'de yarışmış ve 2009'da 6 podyum, 4 galibiyetle şampiyon olmuş ve adını duyurmuştur.

2011'de MINI ile WRC'de başlamış ve o günden beri yarışmaya devam ediyor. İlginç şekilde geç yarışmaya başlamasına rağmen ilk tam sezonu olan 2014'te ilk podyumunu, ikinci tam sezonu 2015'teyse ilk galibiyetini elde etmiştir.

Bu sempatik adam Citroen'in tam zamanlı olarak WRC'ye bu yıl ara vermesin sonucu sadece birkaç ralliye katılacağını belirtmiş ve katıldığı 4 rallinin ikisini kazanmıştır: Portekiz ve Finlandiya rallileri. Bununla da kalmayıp Finalndiya'da WRC tarihinin en yüksek ortalama hızına erişerek rekor kırmıştır. Tüm galibiyetlerinde Citroen DS3 WRC kullanmıştır.

Umarım gelecek sezon Citroen ile umduğu şampiyonluğu kazanır çünkü ilk galibiyetini aldığında otomobilinin üzerinde ağlamış ve 'This is for Colin' diyerek efsaneye ne kadar çok şey borçlu olduğunu göstermiştir.

Kendisini izlemede kalın. Son derece hızlı, sakin ve cool bir isim.
tümünü gör
ilgili galeri