Genelde yeni araba alırken insanların kredi alırken, ayda ödedikleri meblaya bakarak aldıkları paranın perde arkasında sizden götürdüğü meblağ. 35 bin tl kredi için 3 yıllık yapılan borçlanmada 9 bin tl kredi faizi ödersiniz.
Kredi borcuna girerek araba almayın, bu kadar faiz ödemeyin, Aldığınıza pişman ettirir krediler ve fazileri. Arabanın deposunu dolduramaz, kaskosunu yapamaz, mtvlerini ödetemez hale getirir. Hesabınızı iyi yapın.
Ekleme yapmak istediğim başlık ayrıca kredi alırsanız kasko yapmak durumundasınız. Buda 3 yıl için 3 bin demek.
Ekstra: 0 faiz 24.000 TL 24 ay kredi vb ile araba alırsanız. Aslında 0 faiz yapmıyorlar sadece size arabayı 5-6 bin fazlaya satıyorlar. Bu da faizle eşdeğer oluyor.
Kısacası: Taşıt kredisi kullanmayın. İhtiyacınız ve paranız yoksa araba almayın. Alsanız da bireysel ihtiyaç kredisi ile 5 bin ilk fiyatta indirim olarak dönse 3 bin lira da kasko masrafı dan kurtulursunuz. Eder size 8 bin TL
Edit: Bankadan kredi çekip araba almak diye bir başlık varmış. Başlıkların birleştirilmesini talep ederim
"Kredi çekmeyim biriktireyim alırım" diyenlerin de hala alamayıp para biriktirdiğini görüyorum. Lakin arabalar yerinde durmuyor arkadaşım! Eski türk filmlerindeki başlık parası gibi. 50.000 lira getir senindir diyorlar 50.000 götürüyorsun 70.000 oldu diyorlar. 70 bin götürüyorsun 90 oldu diyorlar uzuyor gidiyor. Sistem her yerden kilitliyor.
bunlar da ilginizi çekebilir