türkiye halkla ilişkiler derneği (tühid) tarafından gerçekleştirilen altın pusula ödülü’nü alan sosyal sorumluluk projesi.

--- spoiler ---
sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkıda bulunmaya büyük önem veren toyota’nın “korna çalma huzurumu çalma” projesi, trafikte gereksiz yere çalınan korna sesinin önüne geçmeyi, toplumsal bilinci artırmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlıyor. korna sesinin fizyolojik ve psikolojik açıdan insan sağlığına olumsuz etkilerinin ve korna çalmanın toplumların gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı bir konu olduğunun altının çizildiği, uzun soluklu sosyal sorumluluk projesinde amaç; korna gürültüsünün yarattığı çevre kirliliğinin önüne geçerek trafikte sakin ve huzurlu bir ortam sağlamak.

kısa zamanda büyük ses getiren "korna çalma huzurumu çalma" projesi, milli eğitim bakanlığı, çevre ve şehircilik bakanlığı, istanbul, izmir, adana gibi büyükşehir belediyeleri gibi birçok kurumun desteğini almayı başardı. uzun vadede 25 milyon sürücüye ulaşmayı hedefleyen korna çalma huzurumu çalma, altın pusula ödülü ile hedefine başarıyla ilerlemeye devam ediyor.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri