boğaziçi köprüsü ve fatih sultan mehmet köprüsü için bir ritüel olan eylem. Kafasına esen de orada ünlü olmak isteyen de cumhurbaşkanı tarafınca kurtarılmak isteyende.

İntihar eden adam bir çok şeyden zaten vazgeçmiştir anlıyorum ama bunca insanı mağdur etmenin de bir anlamı yok. İşine geç gidenler, rahatsızlığı olanlar, ambulans ile bir yere yetişmeye çalışanlar, bir umut iş görüşmesine gidenler vs vs.

Bunca insanı mağdur edip intihar etmenin bir mantığı olduğunu düşünmüyorum. Hayatına son vermeye karar verdiysen gider antidepresan yutarsın, cinnet geçirir evinden atlarsın.
Çok yakın zamanda patlayacak olan ekonomi balonundan sonra daha da çok kıymetlenecek olan başlık.
gerçekten atlayacak kişinin korkuluklara tutunup onu bunu çağıracağını düşünmediğim eylem. o anki halet-i ruhiyesini bilemeyiz tabiki, lakin bana o kısmı şov gibi geliyor. araçtan inersin koşa koşa gider zıplar, atlarsın. polisleri, kameraları etrafında toplayıp saatlerce konuşmak, intihar etmekten çok bana çözüm arayışındaki bir kişi hissiyatı uyandırıyor.
kavisli tel örgülerle önüne geçilebilecek olay. insanların tırmanamayacağı şekilde bir engel koyarsın, olur biter. görsel olarak belki götürüsü olacaktır ancak intihar olaylarını sonlandırmak adına güzel bir hamle olabilir.
Tam şuan boğaziçi köprüsünde bir abinin kalkıştığı ve trafiği felç ettiği olay.
kalkışanın hayatında geçirdiği felçleri birazcık olsun gösteren, fakat trafiği de tamamen felç eden eylem.
ilgi çekmek için yapılmakta olan eylem. yoksa cinnet geçiren kişi evden atlar, aklına düştüğü anda hayatına son verir. bu biraz populist bir davranış oluyor kanımca.
Eskiden "Atlayacaksan atla" mantığıyla yaklaştığım ancak son birkaç senedir, "bir insanın hayatı bu kadar mı değersiz" diye düşünerek vazgeçtiğim yaklaşımdır. Tek bir insanın ekonomiye verdiği zarardır aslında.
anlam veremediğim, neden anlam veremediğimi de bilemediğim, bilemediğim konusunda da pişmanlık duymadığım olay
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri