son günlerde yaşanan olayların paranoyaklaştırdığı bünyelerin bombalı sanıp fünyeyle patlattığı araçtır.

--- spoiler ---
istanbul’da anadolu yakası ile avrupa yakası’nı birbirine bağlayan iki büyük köprüden birisi olan boğaziçi köprüsü üzerindeki bir otomobil polis ekiplerini alarma geçirdi. Köprü üzerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. aracın yakıtının bittiği için köprü üzerine park edildiği ortaya çıktı.
--- spoiler ---

ufak bir detay: aracı değil, bagajdaki şüpheli paketi patlatmışlar, boş çıkmış.

link
ankara'daki patlamanın ardından böyle birşey yaşanmasını gayet normal bulduğum eylem. herkes bomba korkusu yaşıyor. ki köprü yolunun üzerinde terkedilmiş bir araba görünce insanın aklına doğal olarak bu seçenek geliyor. neyse ki yanlış alarmmış.
köprü bitimindeki viyadüğün üzerinde gerçekleştiğini düşündüğüm garip olay. aracın durduğu yerin 100 metre gerisinde polis noktası var. genelde orada polis arabası bekler. nasıl görmemişler hayret.
Bahtsız bedevi bir adamın başına gelmiş olan, trajikomik olay. Adamın fakirlikten benzini bitmiş, bir de üstüne arabasını patlatmışlar. Komedi ülkesi olduk.
köprü trafiğini felç eden durum. kızsan kime kızacan ki... adamın benzini bitmiş yolda kalmış, polis bomba tehlikesi nedeniyle haklı olarak trafiği kesip olaya müdahale etmiş. olan bize oldu trafikte saatlerce bekledik, ne olduğunu anlamadan.
arabayı park edip gidiyorsun, dönüp geldiğinde bir bakıyorsun aracı patlatmışlar. sigortada terör kapsamına da girmez herhalde, polis patlatmış sonuçta. ödeme yapmamak için kırk takla atan sigortacılar sittinsene ödemez o hasarı.
Afedersiniz ama ha siktirsinler ordan artık. Her gün günde iki defa o köprüden geçiyorum, iki yakanın girişinde de çıkışında da bir ton polis var. Orda bir arabanın benzini bitecek, yolda kalacak polisin haberi olmayacak öyle mi? Ulan onu da geçtim böyle bir zamanda benzini biten adam arabayı orda bırakır mı? Devletin tiyatrosudur başka birşey değildir. Güya güvenlik falan filan, geçiniz bunları.
bence adam bahtsız felan değil, sorumsuzun önde gideni. milletin heheyleri üzerinde o güzergahta her kilometre başında en az 2 polis var ya da en olmadı araba yolda kaldı ara 155i anlat meramını be adam. dua etsin arabayı uçurmamışlar. ben emniyet müdürü olsam yanına yaklaşmayın robotla patlatın gitsin derdim.
(bkz: sorumsuzluğun böylesi)
"Kestiiiiiik!"
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri