skoda tarafından teknik detayları açıklanan suv'dir. detayları basın bülteninde bulabilirsiniz:

--- spoiler ---
skoda, otomotiv dünyasının en dinamik markaları arasında yerini sağlamlaştırırken yeni modeli kodiaq’ın teknik detaylarını açıklayarak suv atağını resmen başlattı. skoda’nın, yeni tasarım anlayışını ilk kez bir suv modele taşıdığı kodiaq, sınıf lideri bagaj kapasitesi, isteğe bağlı üçüncü sıra koltukları, çarpıcı tasarımı ve üst düzey fonksiyonelliğiyle markanın tüm değerlerini üzerinde taşıyacak. 2017 yılının başlarında yollara çıkmaya başlayacak kodiaq, skoda’nın, türkiye’de ve dünyada müşteri kitlesini genişletmesi ve markanın konumunu güçlendirmesi açısından da büyük önem taşıyor.

skoda markasının bugün geldiği noktanın yanı sıra geleceğe ilişkin hedeflerinin de açık bir ispatı olarak kabul edilen kodiaq, sunacağı yeni teknolojiler, iletişim ve güvenliğe yönelik donanımlarıyla fark yaratmaya hazırlanıyor. büyük boyutlu suv sınıfının en yeni üyesi olacak kodiaq, “gerçek bir skoda” olduğunu gerek yeni tasarım diliyle gerekse de günlük kullanımda sunacağı sınırsız imkanlarla kanıtlayacak. ister 5, ister 7 kişilik versiyonuyla olsun, kodiaq, herkese ve her şeye bolca alanın ayrıldığı bir araç olması için geliştirildi. özellikle 5 kişilik versiyonun sunduğu 2,065 litrelik yükleme kapasitesi, sınıfının en geniş bagaj hacmi olarak fark yaratacak. standart olarak sunulan ve ileri-geri hareket edebilen arka koltukların yanı sıra katlanabilir baş dayama yerleri de, aracın fonksiyonelliğini ön plana çıkaracak.

bununla birlikte skoda kodiaq, mükemmel işçiliğinin yanı sıra skoda’nın değişmez “simply clever” felsefesine uygun konseptlerle de donatılıyor. tıpkı, kapı altlarında bulunan ve araç kapılarının uç kısımlarının hasar görmesini engelleyen plastik korumalar, elektrikli çocuk emniyet kilidi ve uzun yolculuklar için özel olarak geliştirilmiş kafalıklardan oluşan “uyku konfor paketi” gibi…
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri