Asıl adı Alarm Für Cobra 11 olan dizidir.Türkiye de uzun süredir çeşitli kanallarda eski bölümleri yayınlanıyor.Adamlar otoban polisi olması sebebiyle dizide bol bol arabalı aksiyon sahneleri yer alıyor.İzlerken insanın aklı gidiyor çünkü sürekli arabalar parçalanıyor.İlk bölümünü hatırlıyorum Semih Gerkhan ve Tom Kranich gaz teli kopan bir mercedes 380 sel den insanları kurtarıyordu.Ne zaman tv de denk gelsem izlerim.
Yanlış hatırlamıyorsam 50-60 bölümünü izlemişimdir. Sevdiğim ufak tefek hatalarına göz yumduğum takip ettiğim yılların dizisidir. Semih İsimli türk Otoban polisi 3 serisi kullanırdı, 6-7 kez değişen ortağı ise Mercedes kullanırdı. Ayrıca yine dizi içinde bol bol lüks Alman polis otoları görüp "ulan almanya da polis olmak varmış be" derdim.
Hatta size şöyle bir olay anlatayım geçtiğimiz yıllarda arkadaşım dizi izleme sitesi kurmayı planlıyordu. Ben bu işlerden az çok anladığım için ona yardımda bulunuyordum. O dönem de ikimizde Kobra Takibi'nin Almanya da yayınlanan bazı yeni bölümlerini görüyoruz diyoruz hatta bunu türkiye'ye getirsek patlar vs. Arkadaşım uğraşıyor Almanya'da yaşayan bir akrabasından rica minnet bi bölüm çevirttiriyor ama çeviren kişinin türkçesi çok iyi olmadığından dolayı yalan oluyor.
Hala düşünmüşümdür bu diziyi Sezon sezon düzenli olarak çevirip yayınlayan site olursa patlar gider hem de bizim gibi bağımlısı olan forumlarda falan yeni bölüm arayan gençlere güzel bir iş yapmış olur.
Gençlik yıllarımın dizisi. Akşam yemeklerinde falan çok izlemişliğim vardır. Devamlı olarak izleyicisi olmadığımdan dolayı bir türlü diziye hakim olamamıştım ama denk geldikçe kovalama sahneleri için izlerdim. Old times.
Bir ara yazları gece 1 gibi falan verilirdi . Karışık olarak baya bölümünü izlemişimdir benim de çok içimde kaldı şöyle sıradan izleyememek .
ben de dahil kimsenin baştan sona oturup izleyemediği dizi olmuştur. tv kanallarımız da her biri başka bir sezonu vermek suretiyle bu karışıkllıkta baş rolü oynamışlardır. mesela ben başlığı açan yazarın anlattığı mercedes'ten insanların kurtarıldığı bölümü çook sonraları izlemiştim. asıl ilk başlangıcın o olduğunu burada başlığı okuyunca öğrendim.

neyse ki takibi zor bir dizi değil. ha bire otobanda adam kovalıyorlar, araba patlatıyorlar. bir hikayesi yok.
sürekli adrenalin salgılatan ve almanya'da otoban polisi diye bir kavram olduğunu öğrenmemi sağlamış dizi.
düşük bütçe ve kalitede çekilse de değme diziye taş çıkaracak dizidir. hani bir 24 tadı yok değil mi? var yani.

semih gerkhan kardeşimiz sayesinde milli duygularla da izlediğimi bir diziydi .maşallah adamın ekürileri sürekli değişirken bi bizim semih yerinde saydı. (bu arada yerinde saymak derken ciddiyim, adam hiç yaşlanmadı lan dizi boyunca).
nasıl bizim dizilerde tavuk gibi adam öldürülüyorsa, bu dizide de sürekli araba patlatılıyor, yakılıyor, hurdaya çevriliyordu. mercedes ve bmw adamların yerli otomobilleri olmaya görsün, maruz kalmadıkları işkence yoktu maşallah. aksiyon dolu sahnelerle bizi ekrana bağlar, gayet şahane araba sahneleri izletirlerdi.
çok özlemişim, başlığı görünce fark ettim.
Bugünlerde Kanal D'de yayınlanmaya başlayan efsane dizi.
Çocukken sırf polis otomobilleri için izlediğim dizidir, zaten çok olay örgüsü derinliği beklemeden izlenecek aksiyon dolu, kısa zamanlarda vakit geçirmelik çerezlik bir dizi. Şimdi de izlesem yine otomobil sahneleri için izlerim.
Ihr Revier ist die Autobahn. (Bölgeleri otoban)
Ihr Tempo ist mörderisch. (Tempoları ölümcül)
Ihre Gegner: Autoschieber, Mörder und Erpresser. (Rakipleri: Araba hırsızları, katiller ve şantajcılar)
Einsatz rund um die Uhr für die Männer von Cobra 11.(Kobra 11 zamana karşı yarışıyor)
Unsere Sicherheit ist ihr Job. (Onların işi, bizim güvenliğimiz)

*maestro ver efsane müziği*
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri